Maaşlarını Alamayan İşçilerden Akıl Almaz Destek İsteme Yöntemi!

Çalıştıkları fabrikadan 3 aylık maaşlarını alamayan çalışanlar, Zara mağazalarında satılan kendi ürünlerine not yazdı. Notun bulunduğu etikette “paramı alamadım” ibaresi bulunuyor ve işçiler destek istiyordu.

Maaşlarını Alamayan İşçilerden Akıl Almaz Destek İsteme Yöntemi!

Maaşlarını Alamayan İşçilerden Akıl Almaz Destek İsteme Yöntemi!

Dünyaca bilinen ve kullanılan markalara ürün imal eden fabrika iflas etti. Çalıştıkları fabrikadan 3 aylık maaşlarını alamayan çalışanlar, Zara mağazalarında satılan kendi ürünlerine not yazdı. Notun bulunduğu etikette “paramı alamadım” ibaresi bulunuyor ve işçiler destek istiyordu.

Zara’nın ürünlerine bir etiket de çalışanlarınca eklendi. Maaşlarını alamayan işçiler ürünlere yerleştirilen etikete “Aldığınız ürünü ben yaptım ama paramı alamadım” ibaresini ekledi ve ürünü alan müşteriden destek istedi.

Bravo hazır giyim fabrikasında yıllardır çalışıp üretim yapan işçiler, fabrikanın bir gecede boşaltılıp sahibinin de kaçması üzerine son 3 aylık maaşlarını alamadı bunun yanında kıdem ve ihbar tazminatı da alamadı. Brova Zara, Mango ve Next gibi birçok lüks giyim markasının üretimini sağlıyordu.

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2017, 20:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/haberdin/public_html/index.php on line 0