Meteoroloji Yağış Konusunda Vatandaşları Uyardı

Meteoroloji'nin son olarak yayınladığı hava durumu tahmin raporu doğrultusunda; Doğu Karadeniz kıyılarıyla beraber Doğu Anadolu bölgesinde yer alan kentlerden Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır çevreleri ve Van'ın kuzeydoğu bölümleri yerel olmak üzere aralıklı şekilde sağanak ve gök gürültülü sağanak olması tahmini yapılıyor.

Meteoroloji Yağış Konusunda Vatandaşları Uyardı

Meteoroloji'nin son olarak yayınladığı hava durumu tahmin raporu doğrultusunda; Doğu Kara kıyılarıyla beraber Doğu Anadolu bölgesinde yer alan kentlerden Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır çevreleri ve Van'ın kuzeydoğu bölümleri yerel olmak üzere aralıklı şekilde sağanak ve gök gürültülü sağanak olması tahmini yapılıyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün tahminleri doğrultusunda, Salı günü Türkiye'nin kuzeydoğu bölümlerinde hava parçalı, yer yer çok bulutlu şekilde Giresun dışında Doğu Kara kıyılarıyla birlikte Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır çevreleri ve Van'ın kuzeydoğu kesimlerine yağış geliyor. Başka bölgelerde ise hava durumunun az bulutlu ve açık olacağı öngörülüyor. Denizlerde ise fırtına olmayacağı ifade edildi.

Doğu Kara'in doğusunda kalan yerlerde sağanak ve gök gürültülü sağanak etkisini gösterecek. Rüzgar, Doğu Kara'de batı ve kuzeybatıdan esecek. Havanın az bulutlu olması düşünülürken Türkiye’nin nüfus bakımından en kalabalık bölgesi olan Marmara’da rüzgar, kuzey ve kuzeydoğudan 3-5, akşam 4-6 kuvvetinde esecek. Dalga boyu ise 1-2 metreyi aşacağı tahmin ediliyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Ak ve Ege bölgesinde hava durumunun mevsim normallerinin üstünde seyredeceğini açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2018, 16:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/haberdin/public_html/index.php on line 0