Morpleksi ile Dünyaya Yayılan ve Çok Kullanılan Pleksi Nedir?

Morpleksi ile Dünyaya Yayılan ve Çok Kullanılan Pleksi Nedir?

Pleksi renkli veya renksiz plastik malzemeden üretilen bir plaka türüdür. Pleksi malzemeler hafif yapısı itibariyle kolayca kesilen, işlenen ve ve delinen özelliği bulunuyor. Günümüzde piyasada farklı ebatlarda düz levha halinde olan pleksi türleri bulunuyor. Pleksi plakalar yaklaşık 90 derece veya 115 dereceye kadar etüvde yumuşatılıp, kalıplara dökülmesi ile istenilen şekillere ulaşılıyor. Pleksi plaka cama göre daha dayanıklı ve hafif yapısı bulunuyor. adresinde tüm ürünleri bulabilirsiniz.

Pleksi Nasıl Kesilir?

plakayı en iyi kesme yöntemi lazer ile yapılan kesimdir. Kaliteli ve dayanıklı bir yapıya sahip olmasından dolayı yanlış ve hatalı kesimler pleksi plakanın hasar görmesine neden olabilir. plakalarının hatalı kesilmesi sonucunda birçok problemle karşılanabilir. Pleksi levhanın veya malzemenin düz bir şekilde kesilmemesi, hatalı ölçülmesi, çizilip, kırılması gibi durumlar pleksilerin kullanılamaz hale gelmesine neden oluyor.

Pleksi Çeşitleri

Pleksi plakalar 2 milimetreden başlayıp maksimum 40 milimetreye kadar 80'den fazla çeşidi bulunuyor. Olumsuz hava koşullarına karşı dayanıklı olan pleksi plakalar renkli pleksi levha, transparan pleksi levha, buzlu pleksi levha, şeffaf pleksi levha, lümen pleksi levha, simli pleksi levha gibi çeşitleri bulunuyor. Günümüzde piyasaya bakıldığında pleksi levhaların genellikle 1,5 ile 2,5 milimetre kalınlığında olanların daha çok kullanıldığı görülüyor. https://www.morpleksi.com/ web sitesinde birçok pleksi plaka çeşitlerini kolay bir şekilde bulabilirsiniz.

Pleksi Plakaların Özellikleri

Pleksi levhaları en büyük özelliği döküm levha olması saydam veya yarı saydam olacak şekilde iki farklı türde bulunuyor. Pleksi plakalar dayanıklılığı ve ışık geçirgenliği yüksek olup dışarıdan gelebilecek darbelere karşı kalitesini de koruyor. Her iklim koşulluna karşı uyum sağlayan pleksi plakalar bakır sertliğinde bir yapısı bulunuyor. Döküm levha olmasından dolayı istenilen her şekilde de forma girebiliyor. Renginde herhangi bir solma, kırılma veya deforme sorunu gibi durumlar ortaya çıkmıyor. Üst düzey özelliklere ve üstün kalite sahip pleksi ürünlerini https://www.morpleksi.com/ web sitesinden giriş sağlayarak tercih edebilirsiniz.

Ayhan Çekmez

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/haberdin/public_html/index.php on line 0