Okul Öncesi Eğitimi, Kontrollü Normalleşme Sürecinde Nasıl Olacak?

​​​​​​​Okul öncesi eğitim veren kurumların 1 Haziran’da açılma kararının ardından özellikle veliler oldukça kaygılı...

Okul Öncesi Eğitimi, Kontrollü Normalleşme Sürecinde Nasıl Olacak?

Okul öncesi eğitim veren kurumların 1 Haziran’da açılma kararının ardından özellikle veliler oldukça kaygılı... Çocuklarını okul öncesi eğitim kurumlarına gönderip göndermeme konusunda kararsızlık yaşayan veliler, son dakika haberleri içerisinde okullarda uygulanacak olan önlemleri merak etmektedir.

Medya haber ve magazin haberleri arasında dahi tüm dünyanın ortak gündemi haline gelen korona virüs Salgınında yeni normal sürecinde, okul öncesi eğitim kurumları üst düzey önlemler ile açılıyor. Peki, yeni normal sürecinde okullarda ne gibi tedbirler alması bekleniyor. Gündemi takip etmek için Medya Haber, sizlere https://www.medyahaber.com/ adresinde kesintisiz paylaşım yapmaya devam etmektedir.

Veliler, Okullara Alınmayacak

Milli Eğitim Başkanlığı’na bağlı okul öncesi özel eğitim kurumları 1 Haziran günü, sosyal mesafe kuralı ile eğitim ve öğretim vermeye yeniden başlayacak. Bu süreçte alınan yeni önlem kararlarına uyulması çok büyük önem taşıyor.

Alınan önlemler kapsamında okul dışında velilerin çocuklarını bırakıp almaları için sosyal mesafe alanları oluşturulacak, veliler zorunlu bir durum olmadığı sürece içeri alınmayacak. Tüm yaşam alanlarında tüm gün aynı çocuklar bir arada olacak. Grupların bir araya gelmesine izin verilmeyecek. Okul içerisindeki personelin tamamı tıbbi maske kullanacak.

Okullarda öğrenci, öğretmen, veliler tarafından uyulması gereken kuralların açıklandı. Bu kapsam içerisinde çocuklara sosyal mesafe kuralına uygun  şekil de oyunların öğretilmesi, sınıfların düzenli olarak havalandırılması, uyku saatlerinde yatak aralarında en az 1.5 metre mesafe olması da alınan önlemler arasında yer aldı. Aynı zamanda tüm personelin ateş ölçümlerinin düzenli olarak yapılacağı, kayıt altına alınacağı da alınan tedbir kararları arasında yer aldı. Personelin okul içinde ve dışında farklı kıyafet giymesine karar verilirken kalabalık oluşmasını engellemek için farklı saatler içerisinde giriş ve çıkışların sağlanacağını da karar verildi.

Yemekhanelerde üst düzey hijyen kurallarına dikkat edilmesi gerektiğinin altı çizilirken ayrıca öğrencilerin sadece kendi grupları ile birlikte gidip yemek yemesine izin verileceği de belirtilen kurallar arasında yer aldı. Yemek yerken çocukların masaları arasında 1 metre bırakılmasına özen gösterilecek. Okula giriş saatlerinde, gün içerisinde ve okul çıkışında öğrencilerin de düzenli olarak ateş ölçümlerinin yapılarak verilerin kayıt altına alınacağı öğrenildi.

Öncel eski Ahmet

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/haberdin/public_html/index.php on line 0