Ortodonti Tedavide Ağrı Oluyor Mu?

Hastalarımızın en çok merak ettiği konularda gerekli yanıtları hoş görüyle ve anlayışla yanıtlamaktayız. Kliniklerimizle iletişime geçmeniz neticesinde doğru bir şekilde uygulanacak olan diş ve çene tedavilerinde ve ortodonti alanında uygulanacak olan tüm tedavilerde herhangi bir ağrının olup olmadığını merak ediyor olabilirsiniz.

Ortodonti Tedavide Ağrı Oluyor Mu?

Hastalarımızın en çok merak ettiği konularda gerekli yanıtları hoş görüyle ve anlayışla yanıtlamaktayız. Kliniklerimizle iletişime geçmeniz neticesinde doğru bir şekilde uygulanacak olan diş ve çene tedavilerinde ve ortodonti alanında uygulanacak olan tüm tedavilerde herhangi bir ağrının olup olmadığını merak ediyor olabilirsiniz. Bursa ortodontist arayışlarınızda güvenilir adreslerden birisi olan kliniğimizi arayarak yapacağınız görüşmelerde tedavi öncesinde ve sonrasında sizleri bekleyen durumlarla ilgili bilgileri alabilirsiniz. Uzmanlarımız sayesinde ortodonti tedavi ağrılarının olması halinde ne gibi bir yöntem izlemeniz gerektiğini öğrenebileceksiniz. Genel olarak 24 saat içerisinde ortaya çıkan hassasiyetlerin yaklaşık olarak 1 haftalık bir süreçte sonlanması beklenmektedir. Ancak daha uzun süren veya dayanılmaz hassasiyetlerin oluşması durumunda Bursa ortodonti uzmanı ekiplerimiz aracılığıyla hafifletecek olan ilaç yöntemlerini uygulayabilirsiniz.

Tedavi Sürerken Diş Bakımı Nasıl Olmalı?

Tedavileriniz sonlanmadan önce ve tellerin takılma işlemleri esnasında diş bakımlarınızı yaparken son derece hassas olmanız gerekmektedir. Bursa ortodonti hizmetleri kapsamında diş tellerinin takılması halinde diş fırçası seçimlerinize göz atmanız gerekecektir. Ortodontik diş fırçalarını seçerek veya arayüz fırçası denilen daha küçük yapıda üretilmiş diş fırçaları ile yalnızca yiyecek artıklarını uzaklaştırmayı deneyebilirsiniz. Bu işlemin gün içerisinde en az 2 kez tekrar edilmesi gerekmektedir. Böylelikle tüm süreçleri daha kaliteli bir şekilde tamamlamanın yöntemlerini keşfetmiş olacaksınız. Doğru tedaviler ve hızlı bir süreç içerisinde olmanın rahatlığını gülüşlerinizde en iyi şekilde yaşayabileceksiniz.

Turan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER