SOĞUK ODA KAPISI FİRMASI PFI.IT

SOĞUK ODA KAPISI FİRMASI PFI.IT

Endüstriyel kapı modern zamanın en fazla kullanılan otomatik kapılarındandır. Üstün güvenlik düzeyi sayesinde normal otomatik kapıların meydana getirebileceği bütün tehlikeleri ortadan kaldırmakta ve iyi bir kullanım imkânı sunmaktadır. Özel malzemelerin birleşimi ile üretilen bu kapılar aynı zamanda ısı ve ses yalıtımına sahip olan kapılardır. Bu nedenle eğer hem kolay kullanım sağlayan hem de güvenli bir otomatik kapı edinmek istiyorsanız mutlaka endüstri alanında kullanılan endüstriyel kapıları tercih etmelisiniz. Endüstriyel kapılar oldukça sağlam olmaları nedeni ile uzun vadeli kullanım sağlamakta ve ek bir maliyet gerektirmemektedir. Özel üretimi sayesinde el sıkışması gibi tehlikeli durumlara sebebiyet vermemektedir. 

 

Soğuk oda kapısı soğutma işlemi yapılan her soğuk oda türünde kullanılan işlevsel ve tercihe bağlı olarak otomatik olan kapılara verilen isimdir. Soğutma yapılan odalarda oda ısısının etkilenmemesi için belirli kriterleri sağlayacak kapıların bulunması gerekmektedir. Soğuk oda kapısı da tam bu işlevi yerine getirerek hem ısı ve ses yalıtımı sağlar hem de giriş çıkışlarda oda içerisindeki ısıyı korur. Genel olarak soğuk oda kapısı kalınlıkları 60 mm, 80 mm, 100 mm, 120 mm. 150 mm, olarak kapı seçimine ve kullanım alanına göre belirlenir ve değişkenlik gösterir. Yüzey malzemesi olarak PVC kaplı galvaniz sac, paslanmaz sac ve polyester boyalı galvaniz sac kullanılmaktadır. Soğuk oda kapısı soğuk odaların, sürekli dış ortamlarla temas ettiğinden dolayı içerideki havanın dışarı çıkması veya dışarıdaki havanın içeriye girmesi koruma sağladığınız alanlardaki ürünlerde bozulmalara sebebiyet verebilir. Bu nedenle sürgülü soğuk hava deposu kapısı şoklama depolarındaki dış alanla temasın kısa olmasını sağlayarak şoklama ile korunan ürünlere zarar gelmemesini sağlamaktadır.

Hidrolik rampa, kullanım oranı sanayi gelişimiyle birlikte oldukça büyüyen bir icattır. Günümüze insan gücü yerine makine gücünü gün geçtikçe daha çok kullandığımız bu düzenin içinde makineler için de icatlar ve gelişmeler ortaya çıkmaya devam ediyor. Rampa mantığı her zaman kullanılırken hidrolik sisteminin de bulunmasıyla daha ayarlanabilir ve kullanışlı aletler meydana çıkmaya başladı. Bu tip çalışmalarda kullanışın çok önemli olduğu düşünülürse hidrolik rampa kullanımının neden bu kadar önemli olduğunu görebiliriz. Hidrolik rampa sonuç olarak kullanıldığı sürece kullanışlılığını ve konforunu bize sunmaya devam edecektir. Sürekli gelişim aşamasında olan sanayinin makineleri işin içine iyice sokmasının bir eseridir hidrolik rampa. Bunun için hidrolik rampanın ne olduğunu tam bilmek de gerekir. 

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2021, 11:12

Ayhan Çekmez

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/haberdin/public_html/index.php on line 0