Solmayan Gül Nerden Alınır?

​​​​​​​Solmayan gül son dönemlerde çiçekçilik alanında en popüler kategorilerden birisi arasında yer alıyor.

Solmayan Gül Nerden Alınır?

Solmayan gül son dönemlerde çiçekçilik alanında en popüler kategorilerden birisi arasında yer alıyor. Sevdiğinize verebileceğiniz anlamlı hediyelerden birisi olabilir. Solmama özelliğiyle sevginizin sonsuzluğunu temsil edebilmeniz için güzel bir hediye fikri olarak karşımıza çıkıyor.

Solmayan Gül Nedir?

Afrika'da yetiştirilip son haline Belçika'da getirilen solmayan gül dayanma süresi olarak 2-4 yıl arasında ömür vaat ediyor. Kullanım sürenize göre çeşitleri bulunuyor. Cam fanus içine alınarak gülün fotosentez yapımı engelleniyor ve böylelikle kullanım süresi 4 yıla kadar uzayabiliyor. Güller önce haşlanıyor ve ardından içine özel bir sıvı enjekte edilerek fotosentez yapımı engelleniyor. Bu işlemler yaklaşık 1 hafta kadar sürüyor.

Solmayan Gül Sağlıklı Mı?

Çiçek tercihi yaparken tabii ki en önemli kriter sağlık konusu oluyor. Ama solmayan gül dediğimiz formatta belirli işlemlerle çiçeğin fotosentezi engellendiği için herhangi bir sorun oluşturmuyor. Sağlık açısından düzenlenmiş kalite belgeleri de bulunuyor.

Solmayan Gül Renk Seçenekleri

Geniş ve çeşitli bir renk skalasına sahiptirler. Beyaz, siyah, pembe, mor, kırmızı gibi renkleri bulunur bunun yanı sıra gökkuşağı gül alternatifleri de sunulmaktadır. Aynı zamanda tekli satıldığı gibi istediğinize göre 2 renkli, 3'lü ve 4'lü renk geçişleri sağlanmış güller de üretilmektedir. Beyaz ve kırmızı renk seçenekleri en çok tercih edilenlerden olmasının yanı sıra siyah renkteki güller de oldukça sık tercih edilmektedir.

Solmayan Gül Fiyatları

Saklama şekilleri fanus ve kutu içinde olmak üzere çeşitli şekillerde sunuluyor. Solmayan gül ömrü, rengi ve sunumuyla değişik fiyatlarda bulunabiliyor. Fiyat açısından değerlendirdiğimizde ortalama fiyatlar arasında değişebiliyor.

Solmayan Gül Nasıl Saklanır?

Solmayan gül içerik açısından güzel bir hediye olabilir ama gülünüzün ömrünü nasıl sakladığınız da etkiliyor. Korumak için öncelikle güneş ışığı altında tutmamalısınız, su ile temasını engellemelisiniz, fiziksel temaslarda bulunmamalısınız. 4 yıl ömür vadeden solmayan gül bu şekilde korunmalı ve özenle muhafaza edilmelidir.

Solmayan Gül Nerden Alınır?

Birçok aranjman çiçekçilerde özel istek üzerine bulabileceğiniz gibi internette solmayan gül adlı araştırmalar yaptığınızda önünüze bir sürü sayfa çıkacaktır. Tabii ki vereceğiniz solmayan gül sipariş sizin tercihleriniz ve bütçeniz dâhilinde olmalıdır.

Öncel eski Ahmet

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER