Terzi Mankeni Nedir?

Cansız manken, genellikle günlük hayatta popülerliğini hiç kaybetmeden aynı şekilde sürdüren manken çeşididir.

Terzi Mankeni Nedir?

Cansız manken, genellikle günlük hayatta popülerliğini hiç kaybetmeden aynı şekilde sürdüren manken çeşididir. En büyük kullanım amacı ise, giysilerin imalat sırasında doğru ölçüler ile dikilmesini sağlamak için kullanılır. Kalıp çıkarmak için ve kusursuz bir ölçüde prova yapmak için en büyük tercih sebebidir.

Genellikle bayan giyim için 34 bedenden başlayıp 56 bedene kadar, erkek giyimde 46 bedenden başlayıp 52 bedene kadar ve çocuk giyimde ise 03 aydan başlayıp 14 yaşa kadar terzi mankeni üretimi mevcuttur. Son dönemlerde atölye kullanımının dışında, ürünleri daha iyi bir şekilde sergilemek için favorin ürün arasında yerini alır. Bunun en büyük sebebi ise terzi prova mankeni ölçüsü diğer teşhir mankenlerine göre daha iyi ve düzgün olmasıdır. Bu sayede ürünleriniz daha iyi bir şekilde sunulur.

Terzi Mankeni Kullanım Yerleri Nelerdir?

Giyim firmaları için makas kesim motoru ve kalıp kesim kartonu ne kadar önemli ve gerekli ise mankenin de önemi o kadar büyük ve önemlidir. Düzgün form ölçülerinde olan bir manken genellikle kusursuz bir prova imkânı sunar. Vitrin dizaynı, ürün sunmak amaçlı, dekoratif bir aksesuar ve TV programları için en vazgeçilmez ve olmazsa olmaz ürünler arasında yer alır.

Ülkemizde son yıllarda meslek yüksekokulu tasarım bölümü içinde kullanımı yaygın bir hale gelmiştir. Kıyafetlerin ölçülerini en iyi şekilde sunan ve dikimi bittikten sonra onu en iyi şekilde taşıyıp dikkat çeken terzi prova mankeni oldukça büyük bir öneme sahiptir. Sancak Dizayn sitesinden farklı ölçülerde prova mankeni alabilirsiniz.

Terzi Mankeni Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Terzi prova mankeni satın almaya karar verdiyseniz bunun için ilk yapmanız gereken şey beden ölçülerine göre uygunluğunu kontrol etmektir. Bu ölçüler zaman zaman değişiklik gösterebilir. Standart T ölçüleri dışında Fransız ve İngiliz ölçüleri gibi değişik ölçüler ile de karşılaşmanız mümkündür. Bunun nedeni ise genellikle ihracat yapan firmaların Avrupa'ya gönderdikleri ürün ile ilgilidir. Sizde iyi bir prova mankeni için Sancak Dizayn sitesinden hizmet satın alabilirsiniz.

Kaynak: https://sancakdizayn.com/merter-prova-ve-terzi-mankeni

Turan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/haberdin/public_html/index.php on line 0