Yük Gemisi Organizasyon Gerçekleştiren Yalıya Çarptı

Marmara bölgesi ve ülkemizin en kalabalık şehri İstanbul’da büyük bir kazanın eşiğinden dönüldü. İstanbul Boğazı'nda dümeni kilitlenen bir gemi yalıya vurdu. Yalıya çarpan gemi 225 metre boyunda "Vitaspirit" isimli dökme yük gemisi olduğu ortaya çıktı.

Yük Gemisi Organizasyon Gerçekleştiren Yalıya Çarptı

Marmara bölgesi ve ülkemizin en kalabalık şehri İstanbul’da büyük bir kazanın eşiğinden dönüldü. İstanbul Boğazı'nda dümeni kilitlenen bir gemi yalıya vurdu. Yalıya çarpan gemi 225 metre boyunda "Vitaspirit" isimli dökme yük gemisi ğu ortaya çıktı.

Gemi, Kara-Marmara yönlü geçişi sırasında Fatih köprüsü altında dümen gücünü yitirmesi sonucunda Hekimbaşı Salih Efendi yalısına çarparak büyük bir gürültü ortaya çıkmasına yol açtı. Bölgeye giden güvelik güçleri tarafından boğaz trafiği kapatıldı. Geminin yalıdan çekildiği, karaya yanaştırıldığı son dakika gelen bilgileri arasında yer alıyor. Kılavuz kaptan, kazaya makine arızasının sebep ğunu ifade etti. Bölgeye ambulansların sevk edildiği belirtildi. Gemi Ahırkapı açıklarına çekildiği bilgisi alındı.

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nün altından geçen 225 metre boyundaki Malta bayraklı dökme yüklü "Vitaspirit" isimli gemi Mısır'dan geldiği gelen bilgiler arasında yer alıyor. Dümeni kilitlenmesi sonucunda sürüklenerek Beylerbeyi tarafında yer alan Hekimbaşı Salih Efendi Yalısı'na çarptı.

Tankerin çarptığı Hekimbaşı Salih Efendi yalısını bir organizasyon firmasının işlettiği belirtildi. Organizasyon şirketinin dört ortağı ise Aslı Zeynep, H. Jefra Süveyda, Payidar Zerhan ve Salih Burak ğu ortaya çıktı. Söz konusu kişiler Hekimbaşı Salih Efendi'nin en küçük kızı Sakıbe Hanım'dan doğma torunu Mehlika Hanımın kızları Süveyda ve Zerhan ile çocukları Zeynep ve Salih Burak. Yalı içerisinde düğün ve konser organizasyonları meydana getiriliyordu.

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2018, 14:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/haberdin/public_html/index.php on line 0