Zeytin Dalı Harekatı 27. Gün: 6 Köy Daha Temizlendi

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yürütülen Zeytin Dalı Harekatı 27. gününe girerken 6 köy daha teröristlerden temizlendi.

Zeytin Dalı Harekatı 27. Gün: 6 Köy Daha Temizlendi

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yürütülen Zeytin Dalı Harekatı 27.gününe girerken 6 köy daha teröristlerden temizlendi.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin’e yönelik Özgür Suriye Ordusu ile birlikte yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı’nın 27.gününde cephede sıcak gelişmeler yaşandı.

Sabah saatlerinde NATO’dan harekata ilişkin açıklama geldi. Türkiye’nin meşru güvenlik kaygıları buca eve gelen ğunu söyleyen Stoltenberg, Türkiye’nin operasyonlarda orantılı ve ölçülü karşılık vermesini istedi.

Açıklama yapan Türk Silahlı Kuvvetleri, harekatın başlangıcından itibaren bin 528 teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

Öğle saatlerinde Suriye’dei operasyonlar devam ederken, Şırnak’tan sınıra araç ve asker sevkiyatı yapıldı.

Bülbül kasabası çevresinde teröristlere ait bir insansız hava aracı imha edildi. Yapılan operasyonlarla Karri, Şerbanlı ve Şedya köyleri terör örgütünden temizlendi. Saat 15.00 civarında ise Yukarı Divan köyünün terör örgütlerinden kurtarıldığı buca eve gelen .

Sabah saatlerinde Duraklı köyünde Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından kontrol sağlandı. Buranın alınmasıyla Bülbül ve Azez hatlarının birleştirilirken, Şedya, Şerbanlı ve Karri köyleri ile Karri’deki tepenin alınmasla Racu’nun batısındaki hat ile Şeyh Hadid’in kuzeyine uzanan hat birleştirilmiş buca eve gelen .

Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2018, 02:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/haberdin/public_html/index.php on line 0