Volkswagen, Elektrikli Araç Üretimi İçin 11,8 Milyar Dolar Harcayacak

Volkswagen, Çin'de elektrikli araç geliştirebilmek ve üretebilmek için tam 11,8 milyar dolar harcama kararı aldı.

Volkswagen, Elektrikli Araç Üretimi İçin 11,8 Milyar Dolar Harcayacak
Volkswagen, Elektrikli Araç Üretimi İçin 11,8 Milyar Dolar Harcayacak Seyfullah
Bu içerik 1214 kez okundu.

Alman otomobil devi Volkswagen, Çin'de elektrikli ve hibrit araç üretebilmek için 2025 yılına kadar tam 10 milyar euro (11.8 milyar dolar) harcamayı düşünüyor.

"BÖYLECE 25 YENİ MODEL SATIŞA SUNULACAK"

Çin, ülkesinde faaliyet gösteren araç üreticileri için NEV diye bilinen yeni nesil elektrikli araçların üretimi için 2019 yılına kadar kesin üretim kotaları belirledi. Otomobil üreticileri bu kotaları karşılayabilmek adına yoğun bir çaba sarf ediyor. Şirketin Çin'de bulunan biriminin başında yer alan Jochem Heizmann'ın verdiği bilgilere göre bünyesinde VW ve Audi markalarını bulunduran Volkswagen AG gelecek 2-3 yıl içerisinde 15 NEV araç modelinin satışına başlayacak. 2025 yılından sonra ise 25 yeni model daha satışa sunulacak.

SATIŞ RAKAMINI YAKALAYAMAYAN ÜRETİCİLER PARA ÖDÜYOR

Jochem Heizmann, Volkswagen Group'un şirketlerinin Çin'de belirlenen kotadaki araç satış rakamlarını yakalayacaklarına inandığını belirtti. Çin'de asgari satış rakamlarını yakalayamayan üreticilerin eksik kaldıkları rakamlar için ekstra para ödemesi gerekiyor.

Volkswagen şu anda Çin'de yaklaşık 10 farklı NEV modelinin satışını yapıyor. Ancak araçların hiçbirini Çin'de üretmiyor. 

çin Volkswagen elektrikli araç
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Melo ve Snejder'e İzin Çıkmadı
Melo ve Snejder'e İzin Çıkmadı
Muğla'da Temizleme Çalışmalarında Bizans Mezarlığı Bulundu
Muğla'da Temizleme Çalışmalarında Bizans Mezarlığı Bulundu