Doğal Burun Estetiği (Rinoplasti)

Burunlarda biçimsel olarak bozukluk varsa, kişiyi rahatsız eden bir yapıdaysa burun estetiği ameliyatları (rinoplasti) ile bu düzeltilir.

Doğal Burun Estetiği (Rinoplasti)
Doğal Burun Estetiği (Rinoplasti) Seyfullah
Bu içerik 879 kez okundu.

Kişilerde burun, yüzün en önemli merkezlerindendir. Gözler, kaliteli bir cilt ve burun direkt olarak kişinin yüz ifadesini ortaya koyan baskın bölgelerdendir. Burun yapı olarak, yüze uyumluysa fark edilmez. Ancak uyumsuz burunlar, hemen ilk bakışta fark edilir. Burunlarda biçimsel olarak bozukluk varsa, kişiyi rahatsız eden bir yapıdaysa burun estetiği ameliyatları (rinoplasti) ile bu düzeltilir.

Estetik burun ameliyatı ülkemizde, oldukça yaygın bir estetik işlemdir. Ve bu tür ameliyatlar mutlaka tecrübe, yetenek, uzmanlık gerektirir.

Burun, kişiden kişiye göre değişim gösteren, oldukça ‘özel’ bir organ olduğu için, herkeste geçerli olan standart bir burun tipi söz konusu olamaz. Ayrıca hiçbir estetik burun operasyonu, başkasınınkiyle benzetilemez. Rinoplasti, kişilerde yalnızca estetik sorunları değil, burnun işlevsel problemlerini de çözmeyi amaçlar.

Ayrıca merkezimizde çok önem verdiğimiz bir konu, burun estetiği ameliyatlarında doğal bir yapıya kavuşmaktır. Kişilerde, güzel burun denilince akla gelen ‘minik, fındık gibi burun’ kavramları oldukça demode karşılanır. İdeal burun kişinin doğal yüz yapısına uygun olan ‘natürel’ ve kişiyle özdeş biçimde burun olarak tanımlanır. Hele ki ünlü, güzel ve popüler birinin burnuna benzer burun beklentisinde olmak, daha sonra kişileri hayal kırıklığına uğratabilmektedir.

Bizim için burun estetiği ameliyatlarında, kimsenin fark edemeyeceği kadar minimal değişimler yapmak başarılı ameliyatın göstergesidir. Kimsenin fark edemediği ancak net bir değişim olduğunu görebildiğimiz ameliyatlar, doğal bir yapıya ulaşabilmiş, denilebilir. Doğal burun ameliyatının diğer kriteri ise, ameliyat sırasında burundan çıkarılması gereken dokuları olması gerektiği kadar çıkarmaktır. Ya da dokuları titizlikle koruyabilmektir.

Burun estetiğinden önce doktor ve hastanın ön görüşme yapması çok önemlidir. Bu, hastanın beklentilerini ve taleplerini anlatabilmesi; doktorun da gerekli incelemeleri yapıp uygun ameliyat planlamasını yapabilmesi için önemli bir aşamadır.

Kliniğimizde gerçekleştirilecek rinoplasti operasyonu için hastalarımızın detaylı anamnezleri, burnun dış ve iç (endoskopik) muayeneleri, fotoğraf çekimi ve resim üzerinde yeni burnun nasıl olacağını gösteren burun simülasyon çalışmaları, daha önce yapılmış ameliyatların karşılaştırmalı fotoğrafları tarafımızda sunulmaktadır.

Burun estetiği dışında, bir diğer yaygın yapılan operasyon ise karın germedir. Detaylı bilgi almak için bize ulaşınız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Muğla'da Temizleme Çalışmalarında Bizans Mezarlığı Bulundu
Muğla'da Temizleme Çalışmalarında Bizans Mezarlığı Bulundu
Hadise’nin Sahibi Olduğu Mekan Cep Yakıyor
Hadise’nin Sahibi Olduğu Mekan Cep Yakıyor