Kulak Estetiği ve Kepçe Kulak Ameliyatı

Ankara’da bulunan merkezimizde kulağındaki şekil bozukluğundan rahatsız olan kişilerde kulak estetiği operasyonu yapmaktayız.

Kulak Estetiği ve Kepçe Kulak Ameliyatı
Kulak Estetiği ve Kepçe Kulak Ameliyatı Seyfullah
Bu içerik 1068 kez okundu.

Ankara’da bulunan merkezimizde kulağındaki şekil bozukluğundan rahatsız olan kişilerde kulak estetiği operasyonu yapmaktayız.

Kulak, kişilerde dış görünümü birebir etkileyen oldukça önemli bir organdır. Bu nedenle kulakla ilgili oluşan estetik kaygılar, kişinin sosyal hayatında ciddi anlamda moral bozucu hale gelebilmektedir. Kulakların normalden büyük ya da küçük olması, kıvrımlarının belirgin olmaması kişinin genel mizacını olumsuz etkileyebilir. Düzeltilmeyen şekil bozuklukları uzun vadede kişilerin ruh sağlığına ciddi anlamda etki edebilir.

Ayrıca kulak memesinde biçimsel bozukluklar olduğu gibi kulak kepçesinde estetik sorunlar yaşayan kişiler de vardır. Kepçe kulakta şekil bozukluğu kişiler için can sıkıcı olmaktadır. Çocuklar okul ortamı ya da diğer çocukların bulunduğu sosyal ortamlarda ‘kepçe kulak’ sözleri duyduklarında, bu psikolojik olarak onları yıpratabilir. Bu nedenle çocuklarda kepçe kulak ameliyatını çoğunlukla (özel bir durumu yoksa) okul öncesi çağlarda yapmayı tavsiye ederiz.

Nasıl Yapılır?

Kepçe kulak ameliyatı, yetişkinlerde lokal anestezi altında yapılırken çocuklarda genel anestezi tercih edilmektedir. Kulak estetiği ameliyatı büyük komplikasyonları olan riskli ameliyat grubuna girmez. Oldukça basit ve kolay bir operasyondur. Kepçe kulak ameliyatı hastanede kalarak gözetim altında tutulmayı gerektirmez. Ameliyat uzmanın değerlendirmelerine göre kulağın ön ya da arkasından yapılabilmektedir. Ameliyat toplamda yaklaşık 1 ya da 2 saat sürebilmektedir.

Kepçe Kulak Neden Olur?

Kepçe kulak aileden geçen bir durumdur. Herhangi net bir nedeni olduğunu söyleyemeyiz. Kepçe kulağın altında yatan başka bir rahatsızlık yoktur.

Kepçe Kulak Ameliyatından Sonra…

Kepçe kulak operasyonunun ardından görünümü düzelen kişilerde psikolojik olarak olumlu bir değişim yaşanmaktadır. Kişilerde eğer kulakların kepçe olması dışında başka bir sorun yoksa, tek başına kepçe kulak operasyonu yeterli olmaktadır. Ameliyat sonrası kişilerin iyileşme sürecinde kendilerine özen göstermeleri gerekmektedir. Pansuman ve bakım önemlidir. Ameliyat sonrası yapılan kesiler, herhangi bir iz bırakmamaktadır. Operasyonda dikişler görünmeyen bir yerde gizlenir. Gizlenen izler de zaman içerisinde kişinin cildinde belirsiz hale gelmektedir.

Kepçe kulak ameliyatı kulağın dış kısmında operasyon yapmayı gerektirdiğinden kulağın işitsel görevini zedeleyecek herhangi bir hasar bırakmamaktadır.

Ankara’da bulunan merkezimizde, burun estetiği ve göğüs estetiği de yaygın şekilde tercih edilen operasyonlardandır. Ayrıntılı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

kepçe kulak estetiği burun estetiği göğüs estetiği
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yaşlı Kadının Cesedinin Yerini Torunu Gösterdi
Yaşlı Kadının Cesedinin Yerini Torunu Gösterdi
Mehmet Özdilek Sivasspor maçından galibiyetle ayrılmak istiyor
Mehmet Özdilek Sivasspor maçından galibiyetle ayrılmak istiyor