Burun Estetiği ve Estetik Burun Ameliyatları

Burun estetiği sonrasında burun bakımı oldukça önemsediğimiz bir konudur. Burun ameliyatından sonra değişim hemen birdenbire olmaz.

Burun Estetiği ve Estetik Burun Ameliyatları
Burun Estetiği ve Estetik Burun Ameliyatları Seyfullah
Bu içerik 941 kez okundu.

Burun estetiği sonrasında burun bakımı oldukça önemsediğimiz bir konudur. Burun ameliyatından sonra değişim hemen birdenbire olmaz. İşlemden sonra, beklenen görüntüye yavaş yavaş ulaşılır. Burun estetiği ameliyatından sonra iyileşmek zaman almaktadır. Bunun için hastalarımızın en baştan sabırla beklemeyi kabul etmeleri gerekmektedir.

Ameliyatın ardından, hastaların burnunun üzerinde plastik bir atel bulunur. Bu atel buruna şekil vermek ve burnu dış etkenlerden korumak açısından çok önemlidir. Bu nedenle hastaların atele dokunmaması gerekmektedir. Bir de atel haricinde burun altında tampon eğer gerekliyse yenilenebilir. Ya da kişilerde herhangi bir kanama görülmezse, tamamen çıkarılabilir.

Ameliyattan sonra burnun içerisine yerleştirilen yumuşak silikon tüpler ve kan pıhtıları sebebiyle, nefes alışverişi çok rahat olamayabilir. Bu süreçte, ağızdan nefes alıp vermek daha doğrudur. Bu nedenle mutlaka bol sıvı tüketilmelidir. Ağızdan nefes alıp vermenin yarattığı kuruluğu gidermesi açısından, sık sık meyve suyu ya da hafif içecekler tüketilmelidir. Bu süreçte pipet kullanmayı tavsiye etmiyoruz. Ayrıca dudaklardaki kuruluğu önlemek için dudak kremleri kullanılabilir.

Burun estetiği ameliyatından sonra mutlaka yumuşak ve rahat çiğnenebilen gıdalar tüketilmelidir. Ayrıca dengeli beslenmek iyileşme süreci açısından önemlidir. Çok mimik kullanmanın da olumsuz etkisi olabileceğinden yüz kaslarının sabit kalmasına dikkat edilmelidir. Diş temizliği yapılırken, yumuşak diş fırçası kullanılmalıdır. Sert fırçalar ve sert fırçalamak burun tabanına zarar verebilir.

Ameliyattan sonra 1 ay boyunca gözlük kullanmamakta fayda vardır. Bunun nedeni gözlüğün burun kemiğinde oluşturduğu baskıdır. Gözlük kıkırdak dokunun zarar görmesine neden olabilir. Bu tür sebeplerden gözlük yerine lens kullanmakta fayda vardır.

Burun ameliyatının ardından 1 ay boyunca güç gerektiren işlerden kaçınılmalıdır. Ayrıca basketbol, voleybol, futbol gibi sporlardan da uzak durulmalıdır. Buruna herhangi bir cismin gelmemesine özen gösterilmelidir.

Estetik burun ameliyatının ardından uyku sırasında pozisyon önemlidir. Hastanın başı gövdeden daha yukarıda olmalı, en azından 2 yastık yüksekte olacak şekilde dik ayarlanmalıdır.

Burun ameliyatından sonra kişiler kendini yorgun ve halsiz hissedebilir. Bu normaldir. Ameliyat esnasında kullanılan genel anestezinin etkisi yavaş yavaş geçtiği için, kişiler birkaç gün içerisinde kendilerine gelmeye başlayacaktır.

 

burun estetiği estetik burun burun ameliyatı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Melo ve Snejder'e İzin Çıkmadı
Melo ve Snejder'e İzin Çıkmadı
Muğla'da Temizleme Çalışmalarında Bizans Mezarlığı Bulundu
Muğla'da Temizleme Çalışmalarında Bizans Mezarlığı Bulundu