Putin'den Türkiye ve İran'a Teşekkür

Putin, Soçi'de ağırladığı Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Ruhani'ye özel teşekkürlerini iletti. Putin ayrıca Suriye'nin İran ve Türkiye'nin katkıları sayesinde DEAŞ'tan kurtarıldığını söyledi.

Putin'den Türkiye ve İran'a Teşekkür
Putin'den Türkiye ve İran'a Teşekkür Seyfullah
Bu içerik 2470 kez okundu.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Türk ve İranlı mevkidaşları ile bir ilk niteliğindeki zirve için Soçi'de bir araya geldi. Rusya Devlet Başkanı Vlamidir Putin, Soçi'de ağırladığı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İranlı mevkidaşı Hasan Ruhani'ye,  Suriye'nin  İran ve  Türkiye'nin katkıları sayesinde DEAŞ'tan kurtarıldığını söyledi.

PUTİN'DEN TÜRKİYE VE İRAN'A ÖZEL TEŞEKKÜR

Zirvede konuşan  Rusya Devlet Başkanı Putin, "Türk ve İranlı liderlerin üstlendikleri rol olmasaydı  Suriye'de askeri sürecin sonlanması mümkün olmazdı.  Suriye'de artık siyasi çözüme yönelik yeni bir aşamaya geçildi" dedi. Rusya, Türkiye ve İran, Suriye'de gerilimi azaltma bölgelerinin kurulduğu çatışmasızlık düzenlemesinin garantör ülkeleri.

İLK ÜST DÜZEY GÖRÜŞME

Soçi'de bugün gerçekleşecek üçlü zirve de üç garantör ülke arasında gerçekleştirilen ilk en üst düzey görüşme olacak. Zira bu ülkelerin liderleri daha önce  Suriye'yle ilgili üçlü olarak bir araya gelmemişti.

putin erdoğan ruhani türkiye rusya iran suriye zirvesi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Devler Ligi'nde Yer Alan Takımlar Daha Da Fazla Kazanacak
Devler Ligi'nde Yer Alan Takımlar Daha Da Fazla Kazanacak
13 Kişinin Katilinin Cinayetleri Tek Başına İşlemediği Ortaya Çıktı
13 Kişinin Katilinin Cinayetleri Tek Başına İşlemediği Ortaya Çıktı