Diş İmplantlarında Estetik ve İşlevsellik

Ankara’da verilen estetik diş hekimi hizmetleri çerçevesinde, diş implantı tedavisini yaparken, özellikle dikkat ettiğimiz en önemli kısım, hastalarımızın estetik bir görünüme sağlıklı bir şekilde kavuşmasıdır.

Diş İmplantlarında Estetik ve İşlevsellik
Diş İmplantlarında Estetik ve İşlevsellik Seyfullah
Bu içerik 713 kez okundu.

İmplantlar, kişilerde bazı nedenlerle kaybedilen dişlerin telafisi için çene kemiğine gömülen titanyum diş kökleridir. Ankara’da bulunan merkezimizde hastalar için uyguladığımız doğal tedavilerden biri diş implantıdır. İmplant uygulamaları kişilerin neredeyse ömür boyunca hiçbir sıkıntı yaşamadan kullanabilecekleri yapay diş kökleridir. İmplant yönteminde, yaygın kullanılan köprü işlemleri ve protezlerle kıyaslanınca daha başarılı sonuçlar almak mümkündür. Diş implantları kişileri hem estetik hem de işlevsel açıdan memnun eder. Kişiler daha iyi konuşabilir, çiğneyebilir ve gülümsediklerinde daha estetik bir görünüme kavuşabilir.

Ankara’da verilen estetik diş hekimi hizmetleri çerçevesinde, diş implantı tedavisini yaparken, özellikle dikkat ettiğimiz en önemli kısım, hastalarımızın estetik bir görünüme sağlıklı bir şekilde kavuşmasıdır.  Diş implantı gibi önemli tedavilerde, özellikle hekimin doğru teşhisi, bilgi birikimi ve tecrübeleri implantın başarılı sonuç vermesi açısından oldukça önemlidir. Ayrıca iyi bir implantın yapılabilmesi hastanın sağlıklı diş etlerine sahip olmasına ve yeterli biçimde kemik yapısının bulunmasına bağlıdır.

İmplant uygulaması oldukça rahat ve risksiz bir yöntemdir. Lokal anestezi altında yapılan uygulama boyunca hasta herhangi bir ağrı hissetmez. Operasyondan sonra bir miktar ağrı hissedilebilir. Ancak bunun için doktorun tavsiye ettiği ağrı kesiciler, ağrıyı kesmeye yeterlidir. İmplantlar, çeşitli yapıda olabilmektedir. Günümüzde en çok tercih edilen implant tipi ‘vida’ şeklinde olanlardır. Kişilerin her eksik dişi için ayrı bir implant yapılmasına ihtiyaç duyulmaz. Eğer birden fazla eksik dişi varsa, tek implant ve birkaç protez diş yapılması uygun görülmektedir.

İmplant Tedavisinde Ne Amaçlanır?

  • Kişilerde daha iyi çiğneme ve konuşma olması
  • Kişilerde estetik bir görünüm oluşması
  • Diş eksikliği giderilirken ağız içindeki diğer sağlıklı dişlere dokunulmaması
  • Protezlerde tutuculuğun daha güçlü olması

Diş implantı uygulaması için Çankaya diş hekiminin konuyla ilgili tecrübeli olmasına dikkat edilmelidir. Daha ucuz olanı seçmek yerine, implantın sağlayacağı avantajlar ve kalıcılık önemsenmelidir.

Eğer diş implantlarının seneler sonra yenilenmesi gerekirse, daha önceden yerleştirilmiş olan implantlar ağızda kalır. Yenilenen kısım, implant üzerine yapılan protezlerdir. Protezlerin diğer diş implantı bile olsa, diğer protezler gibi belirli bir ömrü vardır.

çankaya diş hekimi estetik diş hekimi diş implantı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Melo ve Snejder'e İzin Çıkmadı
Melo ve Snejder'e İzin Çıkmadı
Muğla'da Temizleme Çalışmalarında Bizans Mezarlığı Bulundu
Muğla'da Temizleme Çalışmalarında Bizans Mezarlığı Bulundu