İstanbul Pimapen Tamiri ve Suadiye Pimapen Tamiri

Zaman içinde pimapen pencerelerinizin açılan kanat kısımlarının ayarları bozulabilir. İki farklı nedenden ötürü ayarları kaçar.

İstanbul Pimapen Tamiri ve Suadiye Pimapen Tamiri
İstanbul Pimapen Tamiri ve Suadiye Pimapen Tamiri Seyfullah
Bu içerik 1004 kez okundu.

Zaman içinde pimapen pencerelerinizin açılan kanat kısımlarının ayarları bozulabilir. İki farklı nedenden ötürü ayarları kaçar. Yeni binalar yaklaşık 5 yıl boyunca hareket ederler. Zaman içinde binaların temelleri hareket ederek zemine iyice otururlar, oturma esnasında binanın duvarları, kirişleri oynama yaparak pimapen pencerelerin üstüne iyice otururlar. Bu hareketlenme sonucu pencerelerin kanat ayarları kaçabilir. Montaj hatalarından kaynaklı istanbul pimapen tamiri zaman içinde bozulmalar yaşanabilir. Pencerelerin kanat camlarının takılma esnasında cam takozlanarak takılır. Takozlanma nedeni kanatların sarkmasını engellemek için yapılır. Menteşenin alt köşe kısmı ile kol bölümünün üst köşelerine takozlar yerleştirilerek açılan kanatların sarkması engellenir. Bu duruma benzetme yapmak gerekirse, duvara asacağınız bir rafın ön kısmının yük taşıyabilmesi, rafın ön kısımdan duvara doğru alt kısımdan destek atarız, bu destek rafın ön kısmının aşağıya doğru eğilmesini engeller.

Kanat takozlamanın mantığı da budur. Alt köşe ile üst ters köşe kısımlarına takozlar konularak açılan pencere kanadının ön kısmının aşağıya sarkmasını engellemiş olur. Eğer bu takolama gerektirdiği gibi yapılmamış ve takozlama esnasında boşluk bırakılmışsa, açılan kanat suadiye pimapen tamiri zaman içinde sarkma yaparak pencerenin sağlıklı kapanmamasına ve soğuk almasına neden olur. Pimapen kanatlarının ayarlarının bozulma nedeni, zaman içerisinde pimapenin kendini salmasından kaynaklanır. Bir diğer nedeni ise pimapen pencerelerinin cam bölümünden sağlıklı takozlama yapılmadığından kanat zaman içerisinde düşme yapar ve kilitlenemez.

Daha Detaylı Bilgi İçin : http://www.yilmazdekor.com

pimapen tamiri istanbul pimapen tamiri suadiye pimapen tamiri
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Melo ve Snejder'e İzin Çıkmadı
Melo ve Snejder'e İzin Çıkmadı
Muğla'da Temizleme Çalışmalarında Bizans Mezarlığı Bulundu
Muğla'da Temizleme Çalışmalarında Bizans Mezarlığı Bulundu