Estetik Diş Hekimliği ve Diş Beyazlatma

Diş beyazlatma işlemi renk değiştirmiş, sararmış ve orijinal rengini kaybetmiş dişlerde kişiye uygun şekilde birkaç ton açmak için yapılan operasyondur.

Estetik Diş Hekimliği ve Diş Beyazlatma
Estetik Diş Hekimliği ve Diş Beyazlatma Seyfullah
Bu içerik 644 kez okundu.

Diş beyazlatma işlemi renk değiştirmiş, sararmış ve orijinal rengini kaybetmiş dişlerde kişiye uygun şekilde birkaç ton açmak için yapılan operasyondur. Kişiler için diş beyazlığı oldukça önemlidir. Dişlerin görünümü, kişilerin kendine olan özgüveni, insanlarla iletişimi ve sosyal hayatı açısından adeta tamamlayıcıdır.

Dişlerde Neden Renklenme Olur?

  • Dişlerin gelişimi sırasında oluşan yapısal bozukluklar
  • Çocukluk çağında, bazen de anne karnındayken anne aracılığıyla alınan antibiyotikler
  • Lekelenmeye sebep olan gıdalardan aşırı tüketmek
  • İçme sularındaki flor miktarı
  • İleri yaşlarda olmak
  • Protezler- dolgular ve kaplamaların eskimesi

Diş beyazlatma yaygın bir işlem olmasına rağmen, birçok kişide hala güvenli olup olmadığına dair endişeler vardır. Diş beyazlatma eğer diş hekimi tarafından yapılıyorsa, elbette hastalar için herhangi bir risk teşkil etmez. Dişler ya da diş etleri için olumsuz bir etkisi yoktur. Diş beyazlatmada kullanılan solüsyon ya da jellerin hasar verici olduğuna dair kaydedilen hiçbir bilimsel veri yoktur. Yapılan araştırmalar diş beyazlatma yöntemlerinin güvenli olduğunu ortaya koymaktadır. Özellikle günümüzde tercih edilen beyazlatma jelleri dişlerde daha az hassasiyete neden olduğundan, kişilerde işlem sonrası herhangi bir rahatsızlık yaratmamaktadır. Diş beyazlatma doğal diş yapısı üzerinde değişiklik yapar. Porselen kaplama kron, köprüler ya da dolgular üzerinde renk değişimleri yapılmamaktadır.

Diş beyazlatma işlemi yaptıran hastaların ilk birkaç gün aşırı soğuk ya da sıcaktan kaçınmasını tavsiye ediyoruz. Hastalarımız ilk 2 hafta boyunca renklendirme yapıcı herhangi bir gıda tüketmemeye özen göstermektedirler. Diş beyazlatma işleminden sonra dişlerini günde 2 kez fırçalayan ve rutin doktor kontrollerini aksatmayan kişilerde eğer ki çay ve kahve de yoğun tüketmiyorlarsa, renklenme uzun yıllar boyunca yeniden olmaz.

Estetik diş hekimi kişilerin diş yapısını inceleyerek, hastaların başka hangi işlemlere ihtiyacı olabileceğini değerlendirir. Estetik diş hekimliğinde amacımız kişilere olabilecek en doğal dişleri kazandırmaktır. Gülüş estetiği ve dişlerde tamamlayıcı bir görünüm sayesinde hastaların sonuçtan memnun olması bizler için çok önemlidir.

Estetik diş hekimliği kapsamında yapılan diğer uygulamalarımız şu şekilde sıralanabilir:

  • Porselen Lamina
  • Kompozit Lamina
  • Zirkonyum Tedavisi
diş beyazlatma diş beyazlatma işlemi estetik diş hekimi estetik diş hekimliği
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Melo ve Snejder'e İzin Çıkmadı
Melo ve Snejder'e İzin Çıkmadı
Muğla'da Temizleme Çalışmalarında Bizans Mezarlığı Bulundu
Muğla'da Temizleme Çalışmalarında Bizans Mezarlığı Bulundu