Varis Tedavisinde Köpük Yöntemi Hastaları Mutlu Ediyor

Varis, toplumun P’sinden fazlasında görülmekte olan toplardamarlarda uzama, genişleme ve bununla birlikte kıvrılması durumuna deniliyor. Uzun süre ayakta durmak, sürekli oturmak, hareketsizlik, fazla kilo; dar kıyafetlerin, yüksek topuklu ayakkabıların giyilmesi sonucunda sık rastlanan bir problemdir.

Varis Tedavisinde Köpük Yöntemi Hastaları Mutlu Ediyor
Varis Tedavisinde Köpük Yöntemi Hastaları Mutlu Ediyor Seyfullah
Bu içerik 472 kez okundu.

Varis, toplumun %50’sinden fazlasında görülmekte olan toplardamarlarda uzama, genişleme ve bununla birlikte kıvrılması durumuna deniliyor. Uzun süre ayakta durmak, sürekli oturmak, hareketsizlik, fazla kilo; dar kıyafetlerin, yüksek topuklu ayakkabıların giyilmesi sonucunda sık rastlanan bir problemdir. Öncelikle kozmetik olarak sorun yaşayan hastalar; varislerinin tedavi edilmemesi sonucu zamanla ağrı hissi duyuyor. Bu nedenle varisin ilerlemesini önlemek için; sigara alışkanlığının bırakılması, kilo vermek, dar kıyafetlerden kaçınılması ve spor yapmak gerekiyor.

İleri derecede varis problemi yaşayan hastalar için; ameliyat ve ameliyatsız varis tedavisi yöntemleri mevcuttur. Varisli damarların ameliyat ile dışarı çıkarılması yöntemi eski bir yöntem olmakla birlikte küçük kesiler açılarak gerçekleştiriliyor. Enfeksiyon riskine karşı ve ameliyat sonrası semptomlara karşı hastalar; ameliyatsız yöntemleri daha çok tercih ediliyor. Varis tedavisinde iki ana amaç vardır; varisli damarın tedavisi ya da ortadan kaldırılması ile varise sebebiyet veren damarın tedavisidir.

Varis tedavisinde ameliyatsız yöntemlerin cerrahi müdahaleye oranla çok daha fazla avantajı olması; hastaların ve doktorların daha çok tercih etmelerini sağlıyor. Özellikle köpük yöntemi; kozmetik olarak da hızlı iyileşme sağlanması açısından çok fazla uygulanan bir yöntem olarak karşımıza çıkıyor.

Köpük tedavisi; varisli damarın içerisinde ilaç enjekte edilerek basit bir damarın kapanması yöntemidir. İlacın hava ile teması sağlanarak köpük kıvamına getirilmesi; vücuda daha az ilaç enjekte edilmesi bakımından güvenilir olduğu düşünülüyor. İlacın enjekte edilmesi ve sonrasında bacağın sarılması ve varis çorabının giydirilmesi ile uygulama tamamlanıyor. Köpük tedavisinde; genellikle kesi işlemine ve anesteziye gerek duyulmamaktadır.

Varis ve damar tıkanıklığı tedavilerinin ertelenmemesi; daha sonra oluşabilecek başka hastalıkların ve ağrıyı önlemek açısından doktorlar tarafından gerekli görülüyor.

Detaylı bilgi için ; https://www.cuneytkoksoy.com/

ameliyatsız varis tedavisi köpük tedavisi damar tıkanıklığı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Melo ve Snejder'e İzin Çıkmadı
Melo ve Snejder'e İzin Çıkmadı
Muğla'da Temizleme Çalışmalarında Bizans Mezarlığı Bulundu
Muğla'da Temizleme Çalışmalarında Bizans Mezarlığı Bulundu