IntimaLase Tedavisi ile Tekrar Özgüven Kazanmak Mümkün

Kadınların cinselliği ve vücutlarını keşfetmeleri ile birlikte bu konudaki estetik kaygılar da artıyor.

IntimaLase Tedavisi ile Tekrar Özgüven Kazanmak Mümkün
IntimaLase Tedavisi ile Tekrar Özgüven Kazanmak Mümkün Seyfullah
Bu içerik 537 kez okundu.

Kadınların cinselliği ve vücutlarını keşfetmeleri ile birlikte bu konudaki estetik kaygılar da artıyor. Kadınlar; cinsel yaşamlarında genital organlarının görünümüne büyük önem veriyorlar. Bu nedenle estetik cerrahi ve tedavilerde de yaşanan gelişmeler sonucu günümüzde birçok kadın genital organlarına estetik müdahaleler yaptırıyor. Bu müdahalelerin başında vajina daraltma geliyor.

Zorlu normal doğum, ileri yaş ve menopoz, aşırı kilo, aşırı cinsel ilişki gibi nedenlerden dolayı genişleyen vajina aynı zamanda genetik ya da hormonal nedenlerle de genişleyebiliyor. Cinsel olumsuzlukların önüne geçmek adına gerçekleştirilen vajinal daraltma ve estetik uygulamaları cerrahi ve lazer yöntemleri ile yapılabilmekte.

Lazer yöntemi ile gerçekleştirilen vajina daraltma uygulamasına IntimaLase denilmekte. Herhangi bir kesi ya da anestezi işlemine gerek duyulmadan, acı hissi duyulmadan, maksimum yarım saat süren bir uygulama. Aynı zamanda komplikasyon ve yan etkisinin bulunmaması; ayrıca günlük yaşama hemen dönülebilmesi sebebi ile çokça tercih edilen bir estetik uygulamasıdır. IntimaLase uygulamasında amaç; kollajen bağ dokusu desteğini arttırmaktır. Menopoz döneminde de gerçekleştirebilen bu uygulama uygun hastalarda idrar kaçırma gibi sorunları da giderebilmektedir.

Lazerle vajina daraltma tedavisinde dış genital organlarına da müdahale edilebilmektedir. Böylece vajinal organlarının görünümünden memnun olmayan, cinsel birliktelik sırasında sıkıntılar yaşayan kadınlar için çok kısa sürede gerçekleştirilebilecek bir uygulamadır.

Uygulamayı yaptıracak kişinin ve doktorun önceliği sağlık olmalıdır. Bu nedenle doktor; uygulamayı yaptıracak kişiden bazı testler isteyecektir. Vajinit smear tarama ile birlikte enfeksiyon teşhisi için gerekli olan testler yapıldıktan sonra IntimaLase uygulaması gerçekleştirilebilmektedir.

Lazer ile yapılan bu uygulamanın mutlaka uzman doktor eşliğinde yapılması ve başarıya ulaşılması doktorun önerilerine mutlaka uyulması gerekiyor. Uzmanlar IntimaLase uygulamasını; hiç doğum yapmamış kişilerin de yaptırabileceğini söylerken; aşırı kilo alımı, zorlu normal doğumlarda ya da tüp bebek ya da bazı jinekolojik müdahaleler sonucunda vajina genişlemesinin tekrarlayabileceğini belirtiyor.

tüp bebek vajinit smear tarama vajinal daraltma ve estetik
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Melo ve Snejder'e İzin Çıkmadı
Melo ve Snejder'e İzin Çıkmadı
Muğla'da Temizleme Çalışmalarında Bizans Mezarlığı Bulundu
Muğla'da Temizleme Çalışmalarında Bizans Mezarlığı Bulundu