Koltuk Altı Kalp Ameliyatı Hangi Durumlarda Tercih Edilmelidir

Tüm dünyada ölüme en çok sebebiyet veren hastalık kalp hastalıklarıdır. B

Koltuk Altı Kalp Ameliyatı Hangi Durumlarda Tercih Edilmelidir
Koltuk Altı Kalp Ameliyatı Hangi Durumlarda Tercih Edilmelidir Seyfullah
Bu içerik 630 kez okundu.

Tüm dünyada ölüme en çok sebebiyet veren hastalık kalp hastalıklarıdır. Bu durumun önüne geçmek için; kalp ve damar hastalıklarından korunmak için uzmanlar her geçen gün yeni önerilerde bulunurken; kalp hastalıklarının tanı ve tedavisinin yapılabileceği yeni uygulamalar da geliştirilmektedir.

Çok ciddi bir cerrahi operasyon olan kalp ameliyatı son yıllarda daha konforlu bir şekilde yapılmaya başlanmıştır. Açık kalp ameliyatlarının ameliyat anında ve ameliyat sonrasında farklı semptomlara yol açması, ameliyat sonrasında hastanın çok uzun bir süre boyunca sırt üstü yatmak zorunda kalması gibi durumları ortadan kaldıran yeni kalp ameliyatı yöntemi; koltuk altı kalp ameliyatıdır.  

Koltuk altı kalp ameliyatı herhangi bir kemiğin kesilmesine gerek bırakmayan, koltuk altı bölgesinde 6-7 cm’lik bir kesi açılarak gerçekleştirilen uygulamadır. Böylelikle hastalar kısa sürede normal yaşamlarına dönebilmektedir. Kadın, erkek, genç, yaşlı her hastada uygulanabilen koltuk altı kalp ameliyatı genellikle kapak cerrahisi, kalbin delik olduğu durumlarda ve aort anevrizması problemi olan hastalarda sıklıkla uygulanmaktadır. Özellikle diyabet hastalarında yara iyileşmesi bakımından koltuk altı kalp ameliyatı yöntemi uygulanmaktadır.

Solunum egzersizleri ve öksürme gibi durumlarının kemik kesme işleminin yapılmaması sayesinde sorun olmayacağı, kesik izinin koltuk altında kalacağı, iyileşme sürecinin minimuma düşürüldüğü, iyileşme süreci sonrasında hastanın sosyal yaşamına tekrar dönebilmesi avantajlarının bulunduğu koltuk altı kalp ameliyatı; kalp damar cerrahisinde bir milat niteliği taşımaktadır.

Göğüs kemiğini kestirmek istemeyen ve bu nedenden dolayı tedaviyi erteleyen hastaların tercih edebileceği bir yöntem olmakla birlikte ikinci ya da üçüncü kez kalp ameliyatı olacak hastalar için kesinlikle koltuk altı kalp ameliyatı önerilmektedir.

Detaylı bilgi için ; http://www.drmustafaguler.com/

kalp ameliyatı aort anevrizması koltuk altı kalp ameliyatı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Melo ve Snejder'e İzin Çıkmadı
Melo ve Snejder'e İzin Çıkmadı
Muğla'da Temizleme Çalışmalarında Bizans Mezarlığı Bulundu
Muğla'da Temizleme Çalışmalarında Bizans Mezarlığı Bulundu