Estetik Cerrahide Doğal Görünüm

Uzun yıllardır doğadan ve doğal olandan gittikçe artan kopuş son yıllarda tekrar doğala yönelime dönüşmüştür.

Estetik Cerrahide Doğal Görünüm
Estetik Cerrahide Doğal Görünüm Seyfullah
Bu içerik 506 kez okundu.

Uzun yıllardır doğadan ve doğal olandan gittikçe artan kopuş son yıllarda tekrar doğala yönelime dönüşmüştür. Betonlaşmanın, hazır gıda ürünlerinin, kimyasal madde ile üretilen kozmetik ürünlerinin ve tekstil ürünlerinin kaçınılmaz zararları insanları ormana, bol sebze tüketimine ve bitkisel kozmetik ve tekstil ürünlerini kullanmaya yönlendirmiştir. Doğal olanın güzelliğinin, estetik cerrahide de önemli bir yeri vardır. Estetik cerrahinin amacı; güzel olanı değiştirmek değil kusurları dönüştürerek güzel hale getirmektir.

Yaşlanmaya bağlı yağlanma, kırışıklıklar, renk değişimleri gibi problemlerde lazer tedavisi ya da karın germe, vücutla orantılı şekilde meme büyütme ve küçültme uygulamaları, yüz şekli ile orantısız ya da eğri olan burnu düzeltme ve biçimlendirme gibi işlemler doğal görünüm sağladıklarında başarıya ulaşmış sayılmaktadır. Ülkemizde ve tüm dünyada en çok yaptırılan estetik cerrahi uygulaması burun estetiğidir.

Burun estetiği, nefes alıp vermede zorluk, koku duyusunun kaybı gibi durumların da yaşanabildiği ve kişinin görsel anlamda burnundan mutlu olmadığı durumlarda yapılmaktadır. Burun kemerinin küçültülmesi, burun ucunun kaldırılması, burun kanatlarının küçültülmesi gibi işlemlerin yapılabildiği rinoplasti (burun estetiği) uygulamalarını gerçekleştirecek olan doktorun seçimi ve ameliyat öncesi görüşmeler çok önemlidir.

Ameliyat olan kişinin gerçekçi beklentilerinin olması, doktorun alanında uzman ve tecrübeli olması ve ortak dil kurulması operasyonu başarıya ulaştıracak önemli faktörlerdendir. Aynı zamanda estetik sonrası görünümün doğal olması, hatta estetik operasyon geçmişinin anlaşılmaması da başarıya ulaşılmış olduğunun göstergesidir. Sadece rinoplasti uygulamasında değil diğer tüm estetik cerrahi uygulamalarında da doğal görünüme en yakın görünüm amaçtır. Bu nedenle herhangi bir estetik ameliyat yaptıracak olan kişinin ameliyat sonrasında sihirli değnek ile yaşamının değişmesinin beklemesi değil; daha güzel bir görünüme sahip olmasını beklemesi gerekmektedir.

 

rinoplasti karın germe burun estetiği
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Muğla'da Temizleme Çalışmalarında Bizans Mezarlığı Bulundu
Muğla'da Temizleme Çalışmalarında Bizans Mezarlığı Bulundu
Hadise’nin Sahibi Olduğu Mekan Cep Yakıyor
Hadise’nin Sahibi Olduğu Mekan Cep Yakıyor