Tıp Teknolojisindeki Gelişmeler KBB Alanında Başarı Sağlıyor

Tıp alanında yapılan bilimsel araştırmalar ve geliştirilen teknolojiler birçok hastalığın tedavisinde kullanılıyor ve bu sayede ortalama insan ömrünün uzadığı biliniyor.

Tıp Teknolojisindeki Gelişmeler KBB Alanında Başarı Sağlıyor
Tıp Teknolojisindeki Gelişmeler KBB Alanında Başarı Sağlıyor Seyfullah
Bu içerik 723 kez okundu.

Tıp alanında yapılan bilimsel araştırmalar ve geliştirilen teknolojiler birçok hastalığın tedavisinde kullanılıyor ve bu sayede ortalama insan ömrünün uzadığı biliniyor. Tedavi sürecinde kullanılmakta olan ekipmanlar, ilaçlar ve cerrahi işlemlerde ihtiyaç duyulan donanımlar ile hastalar iyileşme süreçlerini çok daha konforlu bir şekilde geçiriyor.

Ataşehir KBB alanında geliştirilen tedavi yöntemleri son yıllarda cerrahi yönteme gerek kalmadan, kesi atılmadan tedavi etmeyi amaçlamış ve büyük oranda başarıya ulaşmıştır. Özellikle kulak zarında yırtılma yaşayan birçok hasta kalıcı duyma kaybı yaşayacağından korkmaktadır. Ancak kulak zarı tamiri artık günümüzde endoskopik kulak zarı tamiri olarak adlandırılan müdahale ile kesik atılmadan gerçekleştirilebiliyor. Bu sayede hasta, uygulamadan 3-4 gün sonra iş ve okul hayatına dönebiliyor; yaklaşık 2 ay sonra da normal duyma seviyesine ulaşabiliyor.

Kesi açılmaya ihtiyaç duyulmadan yeni nesil yöntemlerle tedavi edilebilen bir problem de horlama. Horlama kişinin sağlıklı uyumasını engellediği için hem psikolojik hem de sosyal alanda olumsuzluklara sebep olabiliyor. Aynı zamanda horlama sorunu yaşayan kişinin yakın çevresi de bu durumdan rahatsızlık duyabiliyor. Horlama tedavisi için doktorlar iki konforlu yöntem seçeneği sunuyor. Radyofrekans ve Peng yöntemleri ile horlamanın çok pratik bir şekilde tedavi edilmesi mümkün. Peng yönteminde hasta bir haftada normal hayata dönebilirken radyofrekans yönteminde işlemin ertesi günü normal hayatına dönebiliyor. Horlama tedavisinin bu denli konforlu bir şekilde gerçekleştirmesinin horlama sorunu yaşayan kişiler için birçok avantajı bulunmaktadır.

Tıp alanındaki her geçen gün gelişmesi ve yeni tanı ve tedavi yöntemlerinin uygulanması; estetik cerrahi, kalp damar hastalıkları, çocuk KBB alanı ve diğer birçok alanda başarılı sonuçlar elde edilmesini sağlıyor.

horlama tedavisi ataşehir kbb kulak zarı tamiri
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Melo ve Snejder'e İzin Çıkmadı
Melo ve Snejder'e İzin Çıkmadı
Muğla'da Temizleme Çalışmalarında Bizans Mezarlığı Bulundu
Muğla'da Temizleme Çalışmalarında Bizans Mezarlığı Bulundu