Obezite Yaşam Süresini Kısaltıyor

Hareketsizlik, spordan uzak yaşama, sağlıksız beslenme, hazır gıdaların kimyasal maddeler içermesi, stres gibi psikolojik olumsuzluklar tüm dünyanın en büyük sağlık sorunu haline gelen obeziteye yol açmakta.

Obezite Yaşam Süresini Kısaltıyor
Obezite Yaşam Süresini Kısaltıyor Seyfullah
Bu içerik 1298 kez okundu.

Hareketsizlik, spordan uzak yaşama, sağlıksız beslenme, hazır gıdaların kimyasal maddeler içermesi, stres gibi psikolojik olumsuzluklar tüm dünyanın en büyük sağlık sorunu haline gelen obeziteye yol açmakta. Obezite ile mücadele konusu, dünyanın her yerinde gerek sosyal sorumluluk projelerinde gerekse devlet politikalarında gündem oluşturmaya devam ediyor.

Obezite teşhisi kolay, tedavisi zor olan bir hastalık olarak görülmekte. Vücut Kitle İndeksi hesaplaması ve risk grubunda bulunduğu hastalıklar ile ilgili testler sonucuna obezite tedavisine başlanıyor. Paketlenmiş ürünlerden, tuz ve şekerden, alkolden uzak; egzersiz, hareket ve spor ile iç içe bir yaşamın önerildiği tedavi süreci, özellikle psikolojik destek ile daha kolay tamamlanabilmekte.

Obezite tedavisi için hastanın psikolojik durumu, diğer organlarının sağlık taraması, yaşı ve kilosu ele alınarak karar veriliyor. Alkol ve uyuşturucu bağımlılığı bulunan, tedavi edilemeyen yeme bozukluğu olan hastalarda obezite ameliyatı önerilmemektedir.

Obezite tedavi edilmediği ya da tedavisi ertelendiği sürece eklem rahatsızlıkları, kalp damar hastalıkları, kanser gibi ciddi ve ölümcül hastalıklara yol açabiliyor. Aynı zamanda kiloya bağlı olarak uyku apnesi gibi rahatsızlıklara yol açarak kişiyi sosyal ve psikolojik anlamda olumsuz şekilde etkiliyor.

Obezite ameliyatında özellikle son yıllarda başarılı sonuçlar elde edilmiş, ameliyat geçiren hastalar eski sağlığına kavuşmuş ve kalp krizi ya da kanser gibi ciddi hastalık riskini atlatmış olarak yaşamlarına devam etmektedir. Operasyon süreci ve ameliyat sonrası sürecin çok zorlu ve önemli olduğu obezite ameliyatı; uzman doktorlar ve ekipler tarafından yapılmaktadır. Tam donanımlı hastane ve sağlık merkezilerinde yürütülen sürece pskolojik danışman da eşlik edebilmektedir. İstanbul obezite cerrahisi alanında, yapılan uygulamalarda büyük başarıların elde edildiği büyük sağlık kurumlarının bulunduğu bir şehir olarak karşımıza çıkmaktadır.

Detaylı bilgi için ; http://www.onurpesluk.com.tr/

obezite obezite tedavisi obezite ameliyatı istanbul obezite cerrahisi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Muğla'da Temizleme Çalışmalarında Bizans Mezarlığı Bulundu
Muğla'da Temizleme Çalışmalarında Bizans Mezarlığı Bulundu
Hadise’nin Sahibi Olduğu Mekan Cep Yakıyor
Hadise’nin Sahibi Olduğu Mekan Cep Yakıyor