İNGİLTERE MERKEZLİ GÖZLEM EVİNDEN TÜRK ASKERİNE ALÇAK İFTİRA

İngiltere Merkezli olan Suriye İnsan Hakları Gözlem evi, Afrin’i teröristlerden temizlemek amaçlı gerçekleştirilen Zeytindalı Harekatı’nda sivillerin öldürüldüğünü söyleyerek Türk askerine alçakça iftirada bulundu.

İNGİLTERE MERKEZLİ GÖZLEM EVİNDEN TÜRK ASKERİNE ALÇAK İFTİRA
İNGİLTERE MERKEZLİ GÖZLEM EVİNDEN TÜRK ASKERİNE ALÇAK İFTİRA Seyfullah
Bu içerik 833 kez okundu.

İngiltere Merkezli olan Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, Afrin’i teröristlerden temizlemek amaçlı gerçeleştirilen Zeytindalı Harekatı’nda sivillerin öldürüldüğünü söyleyerek Türk askerine alçakça iftirada bulundu.

 

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin’de PYD/YPG/PKK’ya yönelik başlattığı Zeytindalı Harekatı 3.gününde. Türk Silahlı Kuvvetleri, terör örgütlerinin cephanelik,barınak ve sığınaklarını tam isabetle vururken, örgüt kontrolündeki birçok köyün de kontrolünü ele geçirdi. PKK’nın düzenlediği 17 tuzağın imha edildiği ve TSK’nın bulunduğu hatlardan 7 km geriye çekildiği belirtildi.

 

Merkezi İngiltere’de yer alan Suriye İnsan Hakları Gözlemevi ise TSK’nın Zeytindağı Harekatı kapsamında yaptığı atışlarda sivillerin öldürüldüğünü iddia etti. Gözlemevi’nin 8’i aynı aileye mensup 21 sivilin TSK atışlarıyla öldürüldüğü iftirası üzerine Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu twitter hesabı üzerinden açıklamada yaparak sivil kayıpların olduğu iddialarına cevap verdi.

 

Çavuşoğlu’nun yaptığı açıklamada “PYD/YPG’li teröristler en çirkin kara propagandaya, her zamanki yalan ve iftiralarına devam ediyor. Öldürülen teröristleri sivil gibi gösteriyor. Sivil halkı da canlı kalkan olmaya zorluyor. Hedefimiz Suriye halkı ve Kürt kardeşlerimiz değil, sadece teröristlerdir.” ifadelerini kullandı.

Afrin Zeytindalı Harekatı TSK PYD YPG
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Melo ve Snejder'e İzin Çıkmadı
Melo ve Snejder'e İzin Çıkmadı
Muğla'da Temizleme Çalışmalarında Bizans Mezarlığı Bulundu
Muğla'da Temizleme Çalışmalarında Bizans Mezarlığı Bulundu