Cumhurbaşkanı Erdoğan: ÖSO Kuvai Milliye Gibidir!

Partisinin TBMM grup toplantısında konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Afrin Harekatı’na ilişkin son bilgileri paylaştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: ÖSO Kuvai Milliye Gibidir!
Cumhurbaşkanı Erdoğan: ÖSO Kuvai Milliye Gibidir! Seyfullah
Bu içerik 589 kez okundu.

Partisinin TBMM grup toplantısında konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Afrin Harekatı’na ilişkin son bilgileri paylaştı. TSK ile birlikte harekatta yer alan ÖSO’nun eleştiri konusu olmasına tepki gösteren Cumhurbaşkanı “ÖSO Kuvai Milliye güçleri gibi sivil bir oluşumdur.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Zeytin Dalı Harekatı’na ilişkin son bilgileri paylaşan Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarına sert sözlerle yanıt verdi.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun Türk Savunma Sanayisini küçümseyen sözler söylemesine yanıt veren Erdoğan “Her gün televizyonlarda yayınlanan Zeytin Dalı Operasyonunu da mı izlemiyor? Askerlerimizin elindeki yerli silahları da mı görmüyor? Toplarımızın sesini de mi duymuyor? Zavallılığa bak,gaflete bak. Onlar sizin ecdadınızın ve sizinkilerin zamanına ait bir süreçti. ” ifadelerini kullandı.

 

En Önemli Özellikleri Atatürk İstismarcılığı

Savunma sanayiinin 15 yıl içindeki ataklarından bahsederek, CHP’nin bu gelişmelerden haberi olmadığını vurgulayan Erdoğan “CHP’nin en önemli özelliği Mustafa Kemal Atatürk istismarcılığıdır. Başka sermayeleri kalmadı. Mustafa Kemal’in büyük bir ferasetle başlattığı Savunma sanayii hamlesinin önünü kesen siz değil misiniz?” dedi.

 

ÖSO Kuvai Milliye Güçleri Gibi Bir Oluşumdur

ÖSO’nun bugüne kadar 614 şehit verdiğini aktaran Erdoğan, askerlik için başvuruda bulunmak isteyen Suriyelilere teşekkür etti. Günlerdir ÖSO ile ilgili tartışmalara değinen Cumhurbaşkanı, ÖSO’nun Mehmetçikle beraber çarpışmasının iftihar edilecek bir görüntü olduğunu söyledi.

Erdoğan ÖSO ile ilgili “ÖSO tıpkı Kuvai Milliye gibi sivil bir oluşumdur. Her sivil oluşum gibi burada da yanlış yapan çıkarsa kendi içlerinde muhasebesini yaparlar. O kendi meseleleridir.” ifadelerini kullandı.

TSK ÖSO Kuvai Milliye Cumhurbaşkanı Erdoğan Afrin Harekatı Zeytin Dalı Harekatı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Melo ve Snejder'e İzin Çıkmadı
Melo ve Snejder'e İzin Çıkmadı
Muğla'da Temizleme Çalışmalarında Bizans Mezarlığı Bulundu
Muğla'da Temizleme Çalışmalarında Bizans Mezarlığı Bulundu