GALATASARAY BAHÇELİEVLER SPOR OKULU

Bir bakıyorum ki ülkemizin sadece bir şehri kadar yüz ölçümüne sahip ya da nüfusuna sahip olan ülkeler bizlerin çocuklarından daha başarılı sonuçlar alabiliyorlar.

GALATASARAY BAHÇELİEVLER SPOR OKULU
GALATASARAY BAHÇELİEVLER SPOR OKULU Ahmet Şahin
Bu içerik 394 kez okundu.

Bir bakıyorum ki ülkemizin sadece bir şehri kadar yüz ölçümüne sahip ya da nüfusuna sahip olan ülkeler bizlerin çocuklarından daha başarılı sonuçlar alabiliyorlar. Bu bizim çocuklarımızın yeteneksiz ya da az yetenekli olmalarından kaynaklanmıyor. Bence bu durum kesinlikle geç başlanan sporlardan ve spor kültürümüzün doğru olmadığından kaynaklanmaktadır.

Sizlerin de birer anne ya da baba olduğunuzu düşünüyorum ve ona göre sizlere hitap etmek istiyorum. Sevgili anne ve babalar! Sizler sadece birer anne ve baba değil aynı zamanda da bu ülkenin birer ferdisiniz. Sorumluluklarınız sadece sizi değil ülkemizi de yakından ilgilendirmektedir. Ben şahsen, sadece basketbol kursu için ve basketbol branşı için söylemiyorum .Genel anlamda spor kültürümüzü değerlendiriyorum. Ben şahsi olarak uluslararası şampiyonalara katılan sporcularımızın, takım sporlarında da bireysel sporlarında da bu kadar az başarı elde etmelerine çok üzülüyorum.

Bu yazıda sizlere Galatasaray Bahçelievler Spor Okulu tarafından çocuklarınız için düzenlenen yaz spor okulu ve basketbol okulu aktivitelerinden bahsetmek istiyorum. Yazının başında şunu da belirteyim ki bu konuda daha fazla bilgi ve ön kayıt için hemen http://galatasaraybahcelievler.com web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Öncelikle spor neden gereklidir? Çocuklar neden erken yaşlarda spor ile tanıştırılmalıdır? Gibi sorulara yanıt vermeye çalışacağım.

Bu eksiklerimizin farkında olan ve bu anlamda gerekli olan basketbol kursu gibi birçok branşta kurslar düzenleyen Galatasaray Bahçelievler Spor Okulu, geleceğin sporcularını yetiştirebilmek için gayret sarf etmeye devam etmektedir.

Tabi yukarıda anlattığım konularda hem milli başarımızdan bahsettim ancak olayın mutlaka bir başka yönü daha vardır ki o da çocuğun fiziksel ve kişisel gelişimine faydalarıdır. Yani, spor ile erken yaşlarda tanışan çocukların akranlarına göre çok daha başarılı oldukları, bunu hem spor hayatlarında hem de okul hayatlarında gösterebildikleri bir gerçektir.

Çocuklarınız gerek takım sporları ile gerekse de bireysel sporlar ile hem özgüvenlerini hem de paylaşımı ve birlikteliğin önemini kavrayabilmektedirler. Onlara mutlaka şans vermelisiniz.Sizler de gerek yaz spor okulu gerekse de hem yazın hem de kışın devam eden basketbol okulu programlarına çocuklarınızı kayıt yaptırabilirsiniz.

Çocuğunuz için harika bir yaz okulu deneyimine http://galatasaraybahcelievler.com/yaz-spor-okulu/ linki üzerinden ulaşabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Melo ve Snejder'e İzin Çıkmadı
Melo ve Snejder'e İzin Çıkmadı
Muğla'da Temizleme Çalışmalarında Bizans Mezarlığı Bulundu
Muğla'da Temizleme Çalışmalarında Bizans Mezarlığı Bulundu