Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı'ndan Gençlere 10 Bin TL

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, uygulamaya geçirilecek ‘Kupon Yöntemi’ modeline ilişkin açıklamalarda bulundu. Gençlere istediği zaman ve istediği eğitimi, istediği formatta alabilmesi için 10 bin liralık kupon verileceğini açıkladı. İşte detaylar...

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı'ndan Gençlere 10 Bin TL
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı'ndan Gençlere 10 Bin TL Seyfullah
Bu içerik 869 kez okundu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, uygulamaya geçirilecek ‘Kupon Yöntemi’ modeline ilişkin açıklamalarda bulundu.

 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, “Kupon Yöntemi” adında bir model uygulanacağını, geleceğin meslekleri olarak adlandırılan mesleklerde kendini geliştirmek isteyen gençlere istediği zaman ve istediği eğitimi, istediği formatta alabilmesi için 10 bin liralık kupon verileceğini açıkladı.

Bakan Sarıeroğlu, Ak Parti Karabük Gençlik Kolları 5.Olağan Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmalarda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da gençlik kollarından yetiştiğini hatırlattı. Seçilme yaşının 18’e indirildiğini belirten Sarıeroğlu, iktidarın gençlere tanıdığı imkanları anlatarak gençlere güvendiklerini vurguladı.

Gençlerin istihdamına önem verildiği için birçok projeye imza attıklarını kaydeden Sarıeroğlu, “Gençlerimizin de kadınlar kadar İŞKUR faaliyetlerinden yararlanmasını istiyoruz. ‘Kupon Yöntemi’ diye bir modeli uyguluyoruz. ‘Geleceğin meslekleri’ diye adlandırdığımız bir alanda kendini geliştirmek isteyen bir gencimize, istediği zaman, istediği eğitim içeriğinde, istediği formatta eğitim almasını sağlamak için 10 bin liralık bir kuponu vereceğiz. Ne zaman, hangi şartlarda eğitim almak istiyorlarsa kararı onlara  bırakıyoruz. Yeter ki kendilerini geliştirsinler. Yeter ki iş ve meslek sahibi olmakla ilgili gayret içinde olsunlar.” ifadelerini kullandı.

Jülide Sarıeroğlu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Kupon Yöntemi 10 Bin TL
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Diagne'den eleştirilere cevap! 'İyi değilim çünkü...'
Diagne'den eleştirilere cevap! 'İyi değilim çünkü...'
Yaşlı Kadının Cesedinin Yerini Torunu Gösterdi
Yaşlı Kadının Cesedinin Yerini Torunu Gösterdi