Türkiye'de Kaç AVM Olduğu Açıklandı!

AVM artık herkesin bildiği ve sıkça ziyaret ettiği mekanların başında gelen mekanlardan biri. Ülkemizde AVM sayısı 401 adet olarak bilinmektedir.

Türkiye'de Kaç AVM Olduğu Açıklandı!
Türkiye'de Kaç AVM Olduğu Açıklandı! Seyfullah
Bu içerik 631 kez okundu.

AVM artık herkesin bildiği ve sıkça ziyaret ettiği mekanların başında gelen mekanlardan biri. Ülkemizde AVM sayısı 401 adet olarak bilinmektedir. Ancak JLL’nin yayınladığı “Ticârî Gayrimenkul Pazarı Görünümü Raporu” Türkiye’de 2020 yılına kadar AVM sayısının 445 olması bekleniyor.

12 milyon 200 bin metrekareye sahip olan ticârî kiralanabilir alanı kaplayan AVM’lerin şu anda 44 tanesinin hâla yapımı sürmektedir. Söz konusu inşaatların 2020 yılının sonlarında doğru bitmesi beklenmektedir. Yapımı süren 44 AVM’nin 22 adedi ise İstanbul’da bulunmaktadır. JLL’nin bahsi geçen raporunda ticâri gayrimenkul sahasındaki birincil kira rakamının geçtiğimiz yılda metrekaresinin yetmiş euro olduğu belirtilmektedir. AVM yapımında uzmanlaşma ve yenilenme döneminin de başlayacağı raporda belirtilen başka bir detay. Perakende sektöründe de Deneyimsel Alışveriş senesinin mevcut olacağı belirtildi. Ülkenin tamamımda bulunan dört yüz bir adet AVM’de toplam on iki milyon iki yüz bin metrekarelik bir kiralanabilir alanın bulunduğu da raporda yer alan diğer bilgiler arasında yer alıyor. İnşaat hâlinde kırk dört alışveriş merkezi de, iki sene içerisinde tamamlanarak hizmete girecek.

Türkiye AVM AVM JLL
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yaşlı Kadının Cesedinin Yerini Torunu Gösterdi
Yaşlı Kadının Cesedinin Yerini Torunu Gösterdi
Mehmet Özdilek Sivasspor maçından galibiyetle ayrılmak istiyor
Mehmet Özdilek Sivasspor maçından galibiyetle ayrılmak istiyor