İstanbul’da Ortaya Çıkan Sis Hayatı Felç Etti

İstanbul'da 10 Mart cumartesi günü itibariyle akşam saatlerinde etkisini daha fazla hissettiren sis ulaşımı felç etti.

İstanbul’da Ortaya Çıkan Sis Hayatı Felç Etti
İstanbul’da Ortaya Çıkan Sis Hayatı Felç Etti Seyfullah
Bu içerik 621 kez okundu.

İstanbul'da 10 Mart cumartesi günü itibariyle akşam saatlerinde etkisini daha fazla hissettiren sis ulaşımı felç etti. Meydana gelen yoğun sis sebebiyle boğazdaki tüm vapur seferlerinin iptal olduğu belirtildi.

İstanbul'da gece başlayan sis, etkisini devam ettirdiği belirtiliyor. Özellikle İstanbul Boğazı'nda  yoğunlaşan sis ulaşımı da olumsuz etkilediği ifade edildi. Yoğun sis sebebiyle Şehir Hatları, İstanbul Boğazı'ndaki tüm vapur seferlerini iptal olduğu vatandaşlara ilan edildi.

Görüş mesafesinin kısalmasına sebebiyet veren sis sebebiyle araç sürücüleri D-100 ve TEM'de de sis lambalarını yakarak yavaş bir şekilde ilerlemek durumunda kaldı. Sis İstanbul Boğazı, Zeytinburnu'ndaki tarihi surlar ve etrafından zaman zaman fazlalaştı. Sisten hava ulaşımı da olumsuz bir şekilde etkilendi. Bazı uçaklar Atatürk Havalimanı'na iniş esnasında pisti pas geçerken, bazı uçaklarda havada tur atmak durumunda kaldı.

Meteoroloji görevlileri, İstanbul genelinde etkisi düşen sisin gece saatlerinde tekrardan görülebileceğinin altını çizdi. Sis, Marmaray’da izdiham meydana gelmesine yol açtı.

Sirkeci Gar istasyonu giriş ve çıkışındaki yaya trafiği kapandı. Kalabalık öyle durumlara geldi ki, Marmaray’a giriş ve çıkışlar aynı anda gerçekleştirilemedi. Yetkililer giriş çıkışları sağlayabilmek konusunda megafonlarla uyarı anonsları meydana getirdi. Üsküdar ve Sirkeci istasyonlarında da aşırı yoğunluk yaşandı.

istanbul sis
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yaşlı Kadının Cesedinin Yerini Torunu Gösterdi
Yaşlı Kadının Cesedinin Yerini Torunu Gösterdi
Mehmet Özdilek Sivasspor maçından galibiyetle ayrılmak istiyor
Mehmet Özdilek Sivasspor maçından galibiyetle ayrılmak istiyor