Yumurta Zarı Kireçlenmeyi Azaltıyor

Türkiye'de ve dünya çapında özellikle belli bir yaşa gelinmesinin arından kas ve iskelet rahatsızlıkları nüksetmeye başlıyor. İnsanlar arasında kireçlenme olarak tabir edilen osteoartrit toplumda en fazla rastlanılan rahatsızlıkların başında...

Yumurta Zarı Kireçlenmeyi Azaltıyor
Yumurta Zarı Kireçlenmeyi Azaltıyor Seyfullah
Bu içerik 966 kez okundu.

Türkiye'de ve dünya çapında özellikle belli bir yaşa gelinmesinin arından kas ve iskelet rahatsızlıkları nüksetmeye başlıyor. İnsanlar arasında kireçlenme olarak tabir edilen osteoartrit toplumda en fazla rastlanılan rahatsızlıkların başında geldiği ifade eden Tıbbi Bitkiler Uzmanı olarak görev yapan Yeliz Yaman, osteoartrit hastalığı daha çok diz, el, kalça ve omurga eklemlerinde görüldüğünü söyledi.

Eklem yapısında ortaya çıkan bozulmalar neticesinde ağrı ve hareket kısıtlanmasına meydana getirdiğini belirten Tıbbi Bitkiler Uzmanı Yeliz Yaman, bu gibi durumlardan kurtulmanın çözümünden birisi de yumurta kabuğu zarı buca eve gelen escortğunu ifade etti.

YUMURTA ZARI EKLEM AĞRILARINI AZALTIYOR

Yaman, Amerika Birleşik Devletleri’nde meydana getirilen bir araştırmaya neticesinde günlük 500 mg yumurta kabuğu zarı takviyesi, 10, 30 ve 60 günlerde hem eklem ağrısı hem de sertliğini belirgin olarak düşürdüğünün altını çizerek, "Araştırma 30'uncu günün ardından tedavi grubundaki insanların ağrılarında yüzde 70’den fazla azalma meydana getirdi. Yumurta kabuğu zarı diz osteoartriti ile alakalı ağrı ve sertliğin tedavisinde etkin ve güvenli bir yöntem olarak ele alındı. Türkiye'de sekiz üniversite hastanesinde, 166 hasta üstünde gerçekleştirilen çift körlü, plasebo kontrollü bilimsel araştırma neticesinde doğal yumurta kabuğu zarının 7-10 günlük tedavi geçmesinin ardından kireçlenme tedavisinde ağrı ve tutukluğu yüzde kırk oranında düştüğü ortaya çıktı” sözlerine yer verdi.

osteoartrit kireçlenme yumurta zarı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nokia 7.2 görüntülendi İşte özellikleri
Nokia 7.2 görüntülendi İşte özellikleri
Cilt (Deri) Kanseri Hakkında Bilinenler
Cilt (Deri) Kanseri Hakkında Bilinenler