Fransa ve Almanya'dan Rusya'ya karşı sert adımlar

Son günlerde Almanya ve Fransa’dan Rusya’ya karşı oldukça sert açıklamalar geldi. Bu sert açıklamaların sebebi olarak kısa süre önce İngiltere’nin Solsberi şehrinde yaşayan Sergey Skripal ve kızına sinir gazı ile müdahele edilmesi e öldürülmeye çalışılması olarak gösterildi.

Fransa ve Almanya'dan Rusya'ya karşı sert adımlar
Fransa ve Almanya'dan Rusya'ya karşı sert adımlar Seyfullah
Bu içerik 504 kez okundu.

Son günlerde Almanya ve Fransa’dan Rusya’ya karşı oldukça sert açıklamalar geldi. Bu sert açıklamaların sebebi olarak kısa süre önce İngiltere’nin Solsberi şehrinde yaşayan Sergey Skripal ve kızına sinir gazı ile müdahele edilmesi e öldürülmeye çalışılması olarak gösterildi. Eski Rus casusu Skripal ve kızına yapılan bu müdahalenin Rusya tarafında gerçekleştirildiği biliniyor. Bu müdahalenin bir cinayate teşebbüs olarak değerlendirilmesi sebebiyle Almanya ve Fransa bu durmla ilgili olarak Rusya’ya tepki gösterdi. Bu durumun kabul edilemeyeceği ve Rusya’ya karşı sert adımlar atılacağı söylendi.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve Almanya Başbakanı Angela Merkel birlikte yaptıkları açıklamada İngiltere’nin Solsberi şehrinde yaşamakta olan eski Rus ajanı Sergey Skripal ve kızının bir bankta ahreketsiz yatarken bulunduğunu ve buna sinir gazı ile müdahale edilmesinin sebep olduunu açıkladılar. Bu açıklamada Rusya’nın böyle bir eyleme kalkışmasının kabul edilemez olduğunu ve  de bu konuda Almanya ve Fransa’nın ortak karar aldığını birlikte hareket ederek Rusya’ya karşı sert yaptırımlar uygulayacaklarını ifade ettiler. Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Brüksel'de Angela Merkel ile yaptığı toplantıda Rusya’ya karşı koordineli ve de sağlam adımlar atmaya hazır olduklarını ifade ettiler.

İngiltere’deki olayın tüm Avrupa için bir tehdit oluşturduğunu ve Rusya2nın bu şekilde mğdahalede bulunmasının kabul edilemeyeceğini savunan Fransa ve Almanya devlet başkanları bu konuda gerekli ve sert adımların Rusya’ya karşı atılacağını söyledi.

Fransa Almanya Rusya Sergey Skripal İngiltere Solsberi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yaşlı Kadının Cesedinin Yerini Torunu Gösterdi
Yaşlı Kadının Cesedinin Yerini Torunu Gösterdi
Mehmet Özdilek Sivasspor maçından galibiyetle ayrılmak istiyor
Mehmet Özdilek Sivasspor maçından galibiyetle ayrılmak istiyor