Dolar 4 TL'yi aştı Euro 5 TL'ye dayandı

Dolar/TL tarihi rekorunu kırdı. Dolar/TL olan 4.0375'e ulaştıktan sonra yeniden inişe geçerek 3.96 seviyesine indi.

Dolar 4 TL'yi aştı Euro 5 TL'ye dayandı
Dolar 4 TL'yi aştı Euro 5 TL'ye dayandı Seyfullah
Bu içerik 142 kez okundu.

Dolar/TL tarihi rekorunu kırdı. Dolar/TL olan 4.0375'e ulaştıktan sonra yeniden inişe geçerek 3.96 seviyesine indi. Euro/TL ise yine büyük bir hızla yükselerek 5TL’ye ulaştı. Dolar/TL ve Euro/TL böylece tarihi zirvesini görmüş oldu.

Dolar/TL gece saatlerinde uluslararası piyasalarda tarihi rekor olarak görülen 4.0375'i gördükten sonra bu sabah 3,96 seviyesine inmiş bulunuyor.

ABD Merkez Bankası'nın (Fed) bu yılın faiz artırımı hakkında açıklama yapması beklenirken piyasalar üç artırım tahmininin korunmasının başlangıçta olumlu olarak algılanması sebebiyle Dolar/TL ilk olarak 3,90 seviyesinin altına inmiş, bu seviye korunamamış öğleden sonra dolar 3.96 seviyesini aşarak yükselmeye başlamıştır.

Euro/TL 5 TL’yi Aştı

Euro/TL  4,9728'le bugüne kadarki rakamların en yükseğini görmüş oldu. Gece saatlerinde bir ara 5 TL’ye yaklaşan Euro/TL bu günlerde 4,90 sınırlarında iniş-çıkışlar yaşamaktadır.

Bütün bu iniş çıkışlar hakkında yorumlarını ortaya koyan ekonomi alanında uzman olan analistler buna sebep olan olayın ABD’nin Çin’e gümrük vergisi açıklamasından duyulan endişelerin sebep olduğunu ifade ettiler.

dolar ne kadar euro ne kadar euro 5 lirayı geçti dolar 4 tl aştı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dolar Erken Seçim Sinyalleri Sonrası Yükselişe Geçti
Dolar Erken Seçim Sinyalleri Sonrası Yükselişe Geçti
Şırnak'ta Askerlerimize Hain Saldırı Düzenlendi: 3 Asker Şehit, 1 Asker Yaralı
Şırnak'ta Askerlerimize Hain Saldırı Düzenlendi: 3 Asker Şehit, 1 Asker Yaralı