Yeterince Protein Alabiliyor Musunuz

Günlük ihtiyaçlarınızı karşılayabilmek ve sağlıklı bir yaşam sürebilmek adına gün içerisinde belirli besin kaynaklarını tüketmeniz gerekmektedir. Bu günlük belirli miktarda olan kaynak tüketiminiz bazı istisnai durumlarda artış gösterebilmektedir.

Yeterince Protein Alabiliyor Musunuz
Yeterince Protein Alabiliyor Musunuz Turan
Bu içerik 2678 kez okundu.

Günlük ihtiyaçlarınızı karşılayabilmek ve sağlıklı bir yaşam sürebilmek adına gün içerisinde belirli besin kaynaklarını tüketmeniz gerekmektedir. Bu günlük belirli miktarda olan kaynak tüketiminiz bazı istisnai durumlarda artış gösterebilmektedir. Burada bahsi geçen istisnai durumların sürekli hali ise düzenli spor yapıyor olmanızdan geçer. Günlük almanız gereken protein miktarında büyük bir artışın gözlenmesine neden olacak spor aktiviteleri, günlük protein ihtiyacınızı neredeyse 2’ye katlayacaktır.

Bunun yanı sıra bazı kişilerin beslenme uzmanlarına gitme sebeplerinden birisi olan kilo alamama probleminin çözüm yollarından birisi ise günlük kalori alımını arttırmaktan geçiyor. Bunu gerçekleştirebilmek için ise karbonhidrat ağırlıklı bir beslenme gerekiyor. Yağ alımı günlük ihtiyacın üzerine çıkarılmadan karbonhidrat alımını arttırmak gerekiyor. Fakat bu durum ve aynı şekilde spor yapanlar içinde artan protein ihtiyacının karşılanabilmesi için alınabilecek doğada bulunan besinler karışık besin değerlerine sahip olduğu için bazı olumsuzluklara neden olabiliyor. Proteini fazla almaya çalışırken yağ ve karbonhidrat alımını arttırmamak gerekiyor aynı şekilde diğerlerinde de durum aynı.

Bunun için protein tozu kullanımı ya da karbonhidrat tozu olarak adlandırılan gainer kullanımları oldukça önemli ve sağlıklı.

Universal Nutrition

Supplement yani sporcu gıdaları olarak adlandırılan ürünlerin en eski ve köklü üreticilerinden birisi Universal Nutrition markasıdır. Marka her yaştan ve her türden sporcuya hitap etmektedir. İster amatör ister profesyonel olun bunun bir önemi yok rahatlıkla bu ürünleri kullanabilirsiniz.

Olimp Nutrition

Eğer bir Supplement ürünü arayışınız sırasında karşınıza Olimp Nutrition markası çıktıysa düşünmenize bile gerek yok. İçiniz rahat bir şekilde Olimp ürünlerini kullanabilirsiniz. Dünya standartlarında üst düzey kalitede hammaddelerden üretim gerçekleştiren marka, sporcuların en beğendiği ve takdir ettiği genç Supplement markalarından birisi.

BigJoy Protein Tozu

Özellikle protein ihtiyacınızı kapatabilmek için bir Supplement arıyorsanız Bigjoy protein tozu çeşitleriyle karşılaşmama ihtimaliniz bulunmuyor. Protein ürünleri konusunda oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahip olan marka, gün ortasında atıştırmalık tatlar arayanları da düşünerek ürünler satışa çıkarmış. Protein tozu çeşitlerinin yanı sıra protein değeri yüksek birçok ürüne yer veren Big Joy, tüketiciler tarafından beğenilen ve sağlıklı ürünler sunan bir firma.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yaşlı Kadının Cesedinin Yerini Torunu Gösterdi
Yaşlı Kadının Cesedinin Yerini Torunu Gösterdi
Mehmet Özdilek Sivasspor maçından galibiyetle ayrılmak istiyor
Mehmet Özdilek Sivasspor maçından galibiyetle ayrılmak istiyor