Valve'in CS:GO, Team Fortress 2 ve Left 4 Dead 2 Haberleri

Bir güvenlik uzmanının keşfettiği açık ile Valve'in CS:GO, Team Fortress 2 ve Left 4 Dead 2 oyunlarında bilgisayara kolayca zararlı yazılım kurulabiliyor

Valve'in CS:GO, Team Fortress 2 ve Left 4 Dead 2 Haberleri
Valve'in CS:GO, Team Fortress 2 ve Left 4 Dead 2 Haberleri Seyfullah
Bu içerik 1622 kez okundu.

One Up Security'den Justin Taft, Valve'in oyun motorundaki bir kodun sisteme dışarıdan yazılım kurulabilmesine izin verdiğini açıkladı.

HANGİ OYUNLAR ETKİLENİYOR?

Team Fortress 2, Counter Strike: Global Offensive ve Left 4 Dead 2 gibi oyunları web üzerinden çok oyunculu çalıştıran Taft, karşı bilgisayarlara zararlı yazılım kurmayı başardı.

İşin enteresan yanı, bunu yapmak için rakibin Taft tarafınca vurulması gerekiyor. şu demek oluyor ki hem oyunda ölüyor bununla birlikte sistemi ele geçiriliyor.

SİSTEME VİRÜS NASIL BULAŞTIRILIYOR?

Taft, açığın özel haritalar açıldığında ortaya çıktığını belirtti. Böylece oyuncular haritayı açtıklarında, önceden hazırlanmış grafikler, sesler ve animasyonlar yükleniyor. Counter Strike ve Team Fortress oyunlarında, bu haritalar uzun zamandır var ve oyuncular içinde da yaygınlar.

 

Hazırladığı haritaya test amacıyla ölen birey animasyonları ekleyen Taft, oyunda biri öldüğünde bir tek bu animasyonun gösterilmesini değil, bununla birlikte Truva Atı (trojan) ya da fidye yazılımının (ransomware) sisteme kurulmasını sağlıyor. Daha sonrasında da bu sistemlere ve sistemdeki verilere erişilebiliyor.

NASIL KORUNABİLİRSİNİZ?

Valve, güvenlik açığını kabul edip gerekli düzeltmeleri yaptı. Sadece, resmî olmayan sunucularda oyun oynayanlar bu açık sebebiyle zarar görebilirler.

Korunmak için bu oyunlar sisteminizde varsa, güncelleyin ve bir tek resmî sunucularda oyun oynayın.

Web OYUN Virüs zararlı yazılım trojan Truva Atı ransomware CS:GO

CS:GO pubg
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cumhurbaşkanı Öğrencilere Sürpriz Ziyarette Bulundu
Cumhurbaşkanı Öğrencilere Sürpriz Ziyarette Bulundu
Zincirleme Kaza Sonucunda 19 Kişi Yaralandı
Zincirleme Kaza Sonucunda 19 Kişi Yaralandı