Atatürk’e Hakaret Eden Safiye İnci’nin Cezası Belli Oldu!

Anıtkabir’de Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret ederek video kaydı yapan ve sosyal medyada paylaşan Safiye İnci, 2 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Atatürk’e Hakaret Eden Safiye İnci’nin Cezası Belli Oldu!
Atatürk’e Hakaret Eden Safiye İnci’nin Cezası Belli Oldu! Seyfullah
Bu içerik 305 kez okundu.

Anıtkabir’de Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret ederek video kaydı yapan ve sosyal medyada paylaşan Safiye İnci, 2 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme, İnci’nin tahliye edilmesine karar verdi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Anıtkabir’de Atatürk’e hakaret içeren video çekip sosyal medyada paylaşan Safiye İnci hakkında “Atatürk’ün hatırasına hakaret” suçundan dava açmıştı. Davanın ikinci celsesi görüldü. Duruşmaya tutuklu Safiye İnci, avukatı Bülent Demir ve ailesiyle birlikte Ankara Barosu’ndan avukatlar katıldı.

Safiye İnci, yaptığı savunmada, videoda hakaret amaçlı ifadeler kullanmadığını, belirterek herkesten özür dilediğini, pişman olduğunu ifade etti. İnci, “Ben buralara geleceğini düşünmemiştim. Beraatime karar verilmesini istiyorum” dedi. Avukatı Bülent Demir ise İnci’nin Atatürk’e hakaret ettiği iddialarının yersiz ve mesnetsiz olduğunu, delillerin de yetersiz olduğunu belirtti.

İnci’nin avukatı Demir, müvekkilinin hakaret suçu işlemediğini öne sürdüğü savunmasında “Müvekkilimin son cümlesinde 1. cumhurbaşkanı ile 12. cumhurbaşkanını kıyas ettiği ancak bunu nahoş bir kelime ile ifade etmesi de hakaret unsurunu içermemektedir, bir kıyastan ibarettir. Müvekkilim de cumhurbaşkanlarının arasındaki muhabbete dayalı kıyas yapmakta serbesttir.” diyerek İnci’nin tahliyesini talep etti.

İnci’nin “Çok pişmanım, herkesten özür diliyorum” ifadelerinin ardından kararı açıklayan hakim, 2 yıl 6 ay hapis cezasına hükmetti. Hakim, hükümle birlikte Safiye İnci’nin tahliyesine karar verdi.

 

Safiye İnci Atatürk'e hakaret Safiye İnci cezası
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Muğla'da Temizleme Çalışmalarında Bizans Mezarlığı Bulundu
Muğla'da Temizleme Çalışmalarında Bizans Mezarlığı Bulundu
Hadise’nin Sahibi Olduğu Mekan Cep Yakıyor
Hadise’nin Sahibi Olduğu Mekan Cep Yakıyor