Üniversite Tercihlerinde Son Gün

Uzun bir maratonun ardından öğrenciler aldıkları puanlar doğrultusunda tercihlerini ve bu tercihleri ile de tercih listelerini oluşturdular. Herkes hayalindeki bölüm ve üniversiteye gitmek için gün sayıyor. Peki üniversite tercihleri ne zaman bitecek?

Üniversite Tercihlerinde Son Gün
Üniversite Tercihlerinde Son Gün Seyfullah
Bu içerik 573 kez okundu.

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından üniversiteye geçiş sınavının ikinci ayağı Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) sonuçları açıklandıktan sonra 12 Temmuz'dan itibaren öğrencilere internet ortamında tercihlerini yapma imkanı sunulmuştur. Tercihlerini bu tarihten itibaren 2 hafta boyunca yapma ve değiştirme imkanı olan öğrencilerin son tercih yapma günü 26 Temmuz 2017 olarak açıklanmıştır. Yani bugün saat 23.59'dan itibaren normal üniversite tercihi işlemleri sona erecektir. Tercih işlemlerinizi hala yapmadıysanız ais.osym.gov.tr adresine girerek tercihlerinizi bu gece 23.59'a kadar yapabilirsiniz. Bu tarihten itibaren tercih işlemi sayfası yayından kaldırılacaktır.

 

ÜNİVERSİTE TERCİH SONUÇLARINI ÖĞRENMEK İÇİN HEMEN TIKLA!

 

Üniversite Tercih Sonuçlarını Nereden Öğrenebiliriz?

Üniversite tercih sonuçlarınızı ise yine aynı şekilde ais.osym.gov.tr sitesinden görüntüleyebilirsiniz. Yerleştirme sonucunuza göre E-devlet veya okulların başvuru yerlerinden kayıt işlemlerinizi yaptırabilirsiniz. E-devlet'te kayıt olunmayan okulların kayıt başvuru seçeneklerini okulun kendi sitesinden bulabilirsiniz. Eğer E-devlet hesabınız bulunmuyorsa PTT şubelerinden 4 lira karşılığında şifre alabilirsiniz veya E-devlet sisteme giriş sayfasından 5. sekmedeki İnternet bankacılığı seçeneğini seçerek kendi bankanızı seçebilir ve hesabınıza giriş yapabilirsiniz. Bu işlemden ücret alınmamaktadır.

 

osym lys ygs universite universite tercihler tercih tercih robotu tercihler ne zaman bitiyor
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cumhurbaşkanı Öğrencilere Sürpriz Ziyarette Bulundu
Cumhurbaşkanı Öğrencilere Sürpriz Ziyarette Bulundu
Zincirleme Kaza Sonucunda 19 Kişi Yaralandı
Zincirleme Kaza Sonucunda 19 Kişi Yaralandı