KPSS Tercihlerinde Son Gün Ne Zaman?

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS)'de son gün ne zaman? Tercihler ne zaman bitecek? Tercihlerimizi hangi güne kadar yapabiliriz? Tüm detaylar haberde

KPSS Tercihlerinde Son Gün Ne Zaman?
KPSS Tercihlerinde Son Gün Ne Zaman? Seyfullah
Bu içerik 608 kez okundu.

21 Temmuz 2017 Cuma günü saat 10.00'da Ölçme Seçme ve Yerleştime Başkanlığı'nın Aday İşlemleri Sistemi sayfasından tercih yapma işlemleri açılan KPSS'nin son tercih günü 27 Temmuz Perşembe günü saat 23.59 olarak açıklanmıştır. Eğer adaylar bu tarihe kadar tercihlerini tamamlamazlarsa tercih yapma haklarını kaybedeceklerdir. 

 

KPSS Tercihleri Nereden Yapılır?

KPSS tercihleri tüm ÖSYM sınavlarında olduğu gibi ais.osym.gov.tr adresinden adaylar tarafınca yapılmaktadır. Elektronik ortamda yapılacak olan bu tercihlerde elden gönderilen, posta yoluyla iletilenler kabul edilmeyecektir. Bu açıklama ÖSYM kurumu tarafından duyurulmuştur.

 

2017 KPSS Tercih Ücreti Ne Kadar?

2017 KPSS tercihi yapacak kişiler için ÖSYM kurumu belirli bir ücret talep etmemektedir. Tercihinizi yapıp kaydetmeniz halinde tercihleriniz kurum tarafından incelenmeye alınacak ve tercih sonuçları açıklandığında yerleşme durumunuzu ais.osym.gov.tr adresinden öğrenebileceksiniz.

osym kpss kpss başvuru kpss tercihler kpss tercih kpss tercih 2017 kpss tercih ücreti
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yaşlı Kadının Cesedinin Yerini Torunu Gösterdi
Yaşlı Kadının Cesedinin Yerini Torunu Gösterdi
Mehmet Özdilek Sivasspor maçından galibiyetle ayrılmak istiyor
Mehmet Özdilek Sivasspor maçından galibiyetle ayrılmak istiyor