Termal Su Arandığı Sırada 715 Metre Derinlikte Petrol Çıktı

Siirt Özel İdare Müdürlüğü tarafından şehir merkezine on kilometre uzaklıkta yer alan termal su arama çalışmaları esnasında petrol çıktı.

Termal Su Arandığı Sırada 715 Metre Derinlikte Petrol Çıktı
Termal Su Arandığı Sırada 715 Metre Derinlikte Petrol Çıktı Seyfullah
Bu içerik 1506 kez okundu.

Siirt Özel İdare Müdürlüğü tarafından şehir merkezine on kilometre uzaklıkta yer alan termal su arama çalışmaları esnasında petrol çıktı. İki senedir sondajla termal su arayışı içerisinde olan ekipler 715 metre derinlikte petrole rastladı. Çıkarılan petrol ölçeğinin gerçekleştirilmesi konusunda TPAO'ya yollandı.

Ilısu Barajı'nda su altında olacak olan Siirt’teki Billoris Kaplıcası'nın yeni yerleşim bölgesine taşınması konusunda İl Özel İdaresi tarafından çalışmalar devam ettiriyor. Kaplıcanın yer aldığı alanda termal suyun temin edilmesi için Siirt Üniversitesi Kezer Yerleşkesi'nde 2 seneyi geçkin süredir sondaj çalışması devam ediyor. Geride kalan gün meydana gelen çalışmalar esnasında ekipler, petrol bulgusuna rastladı. Bunun üstüne harekete geçen ekipler, çalışmalara ara verdi.

Siirt İl Özel İdare Müdürü olarak açıklama yapan Hifzullah Canpolat, “Tarihi Billoris kaplıcamız suyun altında kalacağından, bizler bu kaplıcayı daha modern bir şekle taşıyoruz. Kaplıca suyunu bulmak adına müdürlüğümüz adına bu iş özel bir sondaj firmasına verildi ve bu firma sıcak su araması gerçekleştirmeye başladı. Siirt Üniversitesi Kezer Yerleşkesi'nin arka bölümünde çalışma gösteren ekipler sıcak su ararken, 715 metrede petrol bulduğunu bizlere haberdar etti. Ortaya çıkan petrolü ölçeğinin yapılması için biz de Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı'na yolladık. Orada çıkacak sonuca göre petrol arama çalışmalarına karar verilecek" diye konuştu.

siirt termal su petrol 715 metre siirt petrol bulundu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 En Kaliteli Dübel Fiyatları ve Çeşitleri - www.temalu.com.tr
En Kaliteli Dübel Fiyatları ve Çeşitleri - www.temalu.com.tr
Nokia 7.2 görüntülendi İşte özellikleri
Nokia 7.2 görüntülendi İşte özellikleri