ABD Yönetimini İran’ı Hedef Aldı

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, kırkıncı yıl dönümünü kutlayan İran yönetimine yönelik olarak, "İran'daki rejim yalnızca kırk senelik bir başarısızlık üretti. İran halkı daha parlak bir geleceği hak ediyor." sözlerini söyledi.

ABD Yönetimini İran’ı Hedef Aldı
ABD Yönetimini İran’ı Hedef Aldı Seyfullah
Bu içerik 822 kez okundu.

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, kırkıncı yıl dönümünü kutlayan İran yönetimine yönelik olarak, "İran'daki rejim yalnızca kırk senelik bir başarısızlık üretti. İran halkı daha parlak bir geleceği hak ediyor." sözlerini söyledi. İran Dışişleri Bakanı olarak görev yapan Muhammed Cevad Zarif, Amerika Birleşik Devletleri yönetimine İran'a yönelik "başarısız" politikalarını gözden geçirme talebinde bulundu.

Trump, sosyal paylaşım ağı Twitter hesabından yaptığı paylaşımda İran yönetimi için sert yorumlarda bulundu. Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Trump, paylaşımında, İran yönetimine hedef alarak, "40 yıllık yolsuzluk, baskı ve terör. İran'daki rejim sadece 40 yıllık bir başarısızlık üretti. İran halkı daha parlak bir geleceği hak ediyor." Sözlerini söyledi. Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı olarak bilinen John Bolton da Beyaz Saray'ın Twitter hesabından paylaşılmış olan video mesajında İran yönetimini açıktan tehdit etti. İran'ın kendi halkını ve bölgesindeki ülkeleri "terörize" ettiğini ifade eden Bolton, "İran, kürenin her yerindeki insanların gözünü korkutmak için hala nükleer silahlar elde etme peşinde." İfadelerini kullandı.

Hemen hemen 1 dakikalık videoda İran'ın Suriye, Irak, Yemen ve Orta Doğu'da "uluslararası terörizmin ana finansörü olmayı devam ettirdiğini" öne süren Bolton, Tahran'ın amaçlarının kabul edilemez buca eve gelen escortğunu söyledi.

ABD Donald Trump İran
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 En Kaliteli Dübel Fiyatları ve Çeşitleri - www.temalu.com.tr
En Kaliteli Dübel Fiyatları ve Çeşitleri - www.temalu.com.tr
Nokia 7.2 görüntülendi İşte özellikleri
Nokia 7.2 görüntülendi İşte özellikleri