"Trabzon şampiyonluk meşalesini Anadolu'ya ilk getirendir. Ahmet Çubukçu "

Trabzonspor Asbaşkanı Ahmet Çubukçu, bordo-mavililerin 50. yılı kapsamında düzenlenen törende açıklamalar yaptı

"Trabzon şampiyonluk meşalesini Anadolu'ya ilk getirendir. Ahmet Çubukçu "
"Trabzon şampiyonluk meşalesini Anadolu'ya ilk getirendir. Ahmet Çubukçu " Seyfullah
Bu içerik 574 kez okundu.

Trabzonspor Asbaşkanı Ahmet Çubukçu, bordo mavili kulübün yine tarih yazmaya ve efsane olmaya hazırlandığını söyledi, "Şimdi geçmişinden güç alan bu kulüp, taraftarlarının da yardımı ile geleceğe yürüyor" dedi.

Trabzonspor Kulübü'nün 50'nci yıl kutlamaları kapsamında bugün saat 10.00'da Trabzon Atatürk Alanı'nda tören düzenlendi.

Bordo mavili kulübün Asbaşkanı Ahmet Çubukçu, beraberindeki yöneticiler, Divan Kurulu Başkanı Ali Sürmen, kulübün kurucularından Nizamettin Algan ve taraftarlarında yer aldığı törende Mustafa Kemal Atatürk Anıtı'na çelenk konuldu. Burada açıklamalarda bulunan Asbaşkan Ahmet Çubukçu, gurur ve zafer dolu bir tarihin 50'nci yılında olduklarını belirterek, şunları söyledi:"Bugün yarım asırlık bir çınarın gölgesi altındayız. 2 Ağustos 1967 günü, kentimizin amatör kulüpleri Trabzon'u profesyonel liglerde temsil edebilmek için birleşmeye `Evet' dediler.

Trabzonspor, uzun uğraşlar sonucu kuruldu. Kulübümüz bu kendin futbol sevdalısı gençlerinin; doğrusu bizim babalarımızın, amcalarımızın, dedelerimizin elinde büyüdü. Ve onların gösterdikleri azim ve savaşım ile kısa sürede Trabzon'un adını yalnız Türkiye'ye değil; tüm dünyaya duyurdu. Trabzonspor Anadolu İhtilali'nin sahibidir.

Şampiyonluk meşalesini Anadolu'ya ilk getirendir.""YENİDEN TARİH YAZMAYA HAZIRLANIYORUZ"Trabzonspor'un geleceğe yürümüş olduğunü ifade eden Çubukçu, "Şimdi geçmişinden güç alan bu kulüp, taraftarlarının da desteği ile geleceğe yürüyor. Yeni yuvamızda yine tarih yazmaya, efsane olmaya hazırlanıyor. Karedeniz Fırtınası yarım asırlık mazisiyle 50'nci yaşını kutluyor. Bizler bu anlamlı günde, Trabzonspor Yönetim Kurulu olarak görev başında olmaktan ve daha da önemlisi bu şekilde büyük bir toplumun parçası olmaktan ötürü büyük onur duyuyoruz.

Sizlerle yaşayacağımız ve Trabzonspor'u beraber taşıyacağımız nice 50 yıllarımız olsun" diyerek açıklamalarını noktaladı.Daha sonrasında ise Mustafa Kemal Atatürk Anıtı'nın önünde günün hatırasına toplu fotoğraf çekimi yapıldıktan sonra tören sonlandı.

trabzonspor Ahmet Çubukçu trabzonspor
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Melo ve Snejder'e İzin Çıkmadı
Melo ve Snejder'e İzin Çıkmadı
Muğla'da Temizleme Çalışmalarında Bizans Mezarlığı Bulundu
Muğla'da Temizleme Çalışmalarında Bizans Mezarlığı Bulundu