UEFA Avrupa Ligi'nde oynanan maçların sonuçları

 UEFA Avrupa Ligi'nde 3. ön eleme turu rövanş maçlarının sona ermesinin ardından 27 takım play-off turuna yükseldi....

UEFA Avrupa Ligi'nde oynanan maçların sonuçları
UEFA Avrupa Ligi'nde oynanan maçların sonuçları Seyfullah
Bu içerik 535 kez okundu.

Avrupa futbolunun kulüp düzeyindeki ikinci ehemmiyetli organizasyonunda 3. ön üzüntüye turu rövanş mücadeleleri bitti. Bu turdaki tek Türk temsilcisi Fenerbahçe, 2-1 kazandığı ilk mücadelenin rövanşında, misafir ettiği Avusturya ekibi Sturm Graz ile 1-1 berabere kalarak play-off turuna kaldı.

Türk hakem Ali Palabıyık'ın yönettiği Rusya'nın Saint Petersburg şehrindeki Yeni Zenit Stadyumu'nda oynanan mücadelede misafir ekip İsrail temsilcisi Bnei Yehuda, 67'nci dakikada Almog Buzaglo'nun golüyle mücadeleden 1-0 galip ayrıldı. Zenit dış sahadaki ilk mücadelesi 2-0 kazanması nedeniyle tur atlayan taraf oldu.

Ulusal futbolcu Hakan Çalhanoğlu'nun 65. dakikada oyuna dahil olduğu mücadelede İtalya temsilcisi Milan, konuk ettiği Romanya'dan Universitatea Craiova'yı Giacomo Bonaventura ve Patrick Cutrone'nun golleriyle 2-0 yenerek üst tura çıktı.

 

Kıbrıs Rum Kesimi'nden AEK Larnaca ve Apollon, Makedonya'dan Shkendija, Hırvatistan'dan Dinamo Zagreb, Hajduk Split ve Osijek, Sırbistan'dan Kızılyıldız, Ukrayna'dan Olexandriya, Macaristan'dan Videoton, Yunanistan'dan Panathinaikos ve PAOK, İsveç'ten Östersunds, Rusya'dan Krasnodar, Portekiz'den Maritimo ve Braga, Hollanda'dan Utrecht, Arnavutluk'tan Skenderbeu, Avusturya'dan Altach, Danimarka'dan Midtjylland, Fransa'dan Olympique Marsilya, İngiltere'den Everton, İspanya'dan Athletic Bilbao, İsrail'den Maccabi Tel-Aviv, Slovenya'dan Domzale play-off turuna kalan diğer takımlar oldu.

Alınan sonuçlar şöyle:

Dinamo Minsk (Belarus) - AEK Larnaca (Kıbrıs Rum Kesimi): 1-1 (0-2)

Shkendija (Makedonya) - Trakai (Litvanya): 3-0 (1-2)

Odds (Norveç) - Dinamo Zagreb (Hırvatistan): 0-0 (1-2)

Zenit (Rusya) - Bnei Yehuda (İsrail): 0-1 (2-0)

Sparta Prag (Çekya) - Kızılyıldız (Sırbistan): 0-1 (0-2)

Apollon (Kıbrıs Rum Kesimi) - Aberdeen (İskoçya): 2-0 (1-2)

Olexandriya (Ukrayna) - Astra (Romanya): 1-0 (0-0)

Videoton (Macaristan) - Bordeaux (Fransa): 1-0 (1-2) 

Gebele (Azerbaycan) - Panathinaikos (Yunanistan): 1-2 (0-1)

Fola (Lüksemburg) - Östersunds (İsveç): 1-2 (0-1)

Fenerbahçe - Sturm Graz (Avusturya): 1-1 (2-1)Lyngby (Danimarka) - Krasnodar (Rusya): 1-3 (1-2)

Maritimo (Portekiz) - Botev (Bulgaristan): 2-0 (0-0) 

PAOK (Yunanistan) - Olimpik Donetsk (Ukrayna): 2-0 (1-1)

Skenderbeu (Arnavutluk) - Mlada Boleslav (Çekya): 2-1- penaltılarda 4-2 (1-2) 

 

Lech (Polonya) - Utrecht (Hollanda): 2-2 (0-0)

Altach (Avusturya) - Gent (Belçika): 3-1 (1-1) 

Hajduk Split (Hırvatistan) - Brondby (Danimarka): 2-0 (0-0)

Midtjylland (Danimarka) - Arka (Polonya): 2-1 (2-3) Oostende (Belçika) - Olympique Marsilya (Fransa): 0-0 (2-4) 

Ruzomberok (Slovakya) - Everton (İngiltere): 0-1 (0-1)

Milan (İtalya) - Universitatea Craiova (Romanya): 2-0 (1-0)

Athletic Bilbao (İspanya) - Dinamo Bükreş (Romanya): 3-0 (1-1)

Osijek (Hırvatistan) - PSV (Hollanda): 1-0 (1-0)

Panionios (Yunanistan) - Maccabi Tel-Aviv (İsrail): 0-1 (0-1)

Domzale (Slovenya) - Freiburg (Almanya): 2-0 (0-1)

Braga (Portekiz) - AIK (İsveç): 2-1 (1-1)

UEFA Avrupa Ligi 3. Ön Eleme Turu

UEFA Avrupa Ligi 3. Ön Eleme Turu 3. ön eleme turu sonuçları uefa maç sonuçları
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Orman Yangınına Neden Olan Çocuğa 37 Milyon Dolar Para Cezası Kesildi
Orman Yangınına Neden Olan Çocuğa 37 Milyon Dolar Para Cezası Kesildi
Beşiktaş'ın Savunmacısı Tosic Çin'in Yolunu Tuttu
Beşiktaş'ın Savunmacısı Tosic Çin'in Yolunu Tuttu