Kredi kartı online alışverişe kapatılıyor!

Kredi kartı ile online alışverişte yeni bir dönem başlıyor. Buna göre 17 Ağustos'tan sonra online alışveriş için...

Kredi kartı online alışverişe kapatılıyor!
Kredi kartı online alışverişe kapatılıyor! Seyfullah
Bu içerik 621 kez okundu.

Kart sahiplerinin 17 Ağustos'tan sonra online alışveriş yapmaya devam edebilmesi için bankaya onay bildirimi yapması gerekiyor.

BANKACILIK DÜZENLEME VE DENETLEME KURULU tarafından alınan karar neticesinde bankalar müşterilerine kredi kartı gönderirken online alışveriş özelliği kapalı olarak gönderecek. Müşteri ise kredi kartını aldıktan sonra banka müşteri hizmetleri ile görüşüp internet kullanımı için ihtiyaç duyulan onayları vererek alışveriş yapabilecek. Mevcut kartlar için ise müşterinin bankaya 17 Ağustos'a kadar onaylaması gerekecek. Onaylar yazılı veyahut kimi bankaların yönlendirmesi ile telefon iletisi ile yapılabilecek.

BANKACILIK DÜZENLEME VE DENETLEME KURULU VE BKM'DEN İKAZ

Bankalararası Kart Merkezi (BKM) kredi kartları ve banka kartlarının internet alışverişlerinde kullanımına ait bir ikaz notu yayımladı.

 

Notta, Bankacılık Tertip etme ve Denetleme Heyeti’nun (BANKACILIK DÜZENLEME VE DENETLEME KURULU) 27 Ekim 2016 tarihinde mesajlan direktifine atıfta bulunuluyor. Bu direktife göre, kart sahiplerinin açıkça talebinin bulunmadığı hallerde, ferdi banka kartı ve kredi kartlarının internet alışverişine kapalı olarak üretilmesi ve konuyla alakalı BANKACILIK DÜZENLEME VE DENETLEME KURULU tebliği öncesinde kart üretilmiş tüm kart sahiplerinden de bu talebin toplanması gerekiyor. Mevzubahis uygulama dahilinde 17 Ağustos 2017 tarihine kadar, bu talebi alınmamış olan tüm ferdi kart müşterilerinin kredi kartları ile banka kartları 17 Ağustos’ta tarihinde internet alışveriş işlemlerine kapatılacağı vurgulanıyor.

İkazda, müşterilerden 17 Ağustos sonrasında ferdi banka ve kredi kartlarının hem yurtiçi hem de yurtdışı internet alışveriş işlemlerine açık kalması isteyorsa, bankalarının müşteri temsilcileriyle, şubeleriyle ve internet ve mobil kanalları üzerinden iletişime geçebilecekleri bilgisi veriliyor.

Business HT

kredi kartı online alışveriş kredi kartı internet alışveriş kredi kartı alışveriş kredi kartı 17 ağustos

kredi kartı online alış veriş kredi kartı düzenlemesi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yaşlı Kadının Cesedinin Yerini Torunu Gösterdi
Yaşlı Kadının Cesedinin Yerini Torunu Gösterdi
Mehmet Özdilek Sivasspor maçından galibiyetle ayrılmak istiyor
Mehmet Özdilek Sivasspor maçından galibiyetle ayrılmak istiyor