PTT memur alımı ne zaman ? Başvuru tarihi açıklandı..

Bakan Ahmet Arslan, PTT'ye 2 bin 500 memur alımı yapılacağını duyurdu. PTT memur alımı başvurusu nasıl yapılır?

PTT memur alımı ne zaman ? Başvuru tarihi açıklandı..
PTT memur alımı ne zaman ? Başvuru tarihi açıklandı.. Seyfullah
Bu içerik 576 kez okundu.

Posta ve Telgraf Örgütü Genel Müdürlüğü (PTT), bu sene 2 bin 500 memur alımı yapacak ve yurttaşlar şimdiden müracaat tarihi için bekleyişe başladı. Eriştirme Bakanı Ahmet Arslan, PTT personel alımı için tarih verdi. Peki PTT memur alımı başvurusu nasıl yapılır? PTT 2 bin 500 personel alımı ne vakit?

PTT 2 BİN 500 PERSONEL ALIMI NE ZAMAN YAPILACAK?

PTT, memur alımı yapmaya devam ediyor. Eriştirme, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, yaptığı izah doğrultusunda PTT memur alımı işlemlerinin 15 Ağustos 2017 tarihinde başlayacağını duyurdu. Bu tarih bakımından PTT memur alımı için alım süreci başlayacak ve PTT personeli olarak çalışmak isteyen yurttaşlar müracaatlarını gerçekleştirecek.

 

PTT personel alımı için müracaatlarını bitiren adaylar bekleyişe geçecek. Müracaatların hemen peşinden puan sıralamasına göre adaylar listelenecek ve sıralamaya göre adaylar mülakata çağrılacak.

Bu arada PTT personel alımı konusundan hariç olarak taşeron işçilerin kamuda istihdam edilmesiyle alakalı de konuşan Bakan Arslan, "Hükümet olarak bu çalışmaları son evreye getirdik. Maliye Bakanlığımız son teferruatları çalışıyor. Bu teferruatlar bittikten sonra bunu izah edip gereğini yapacağız." ifadelerini kullandı.

 PTT MEMUR ALIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

PTT memur alımı için başvurula, belirlenen tarihler arasında PTT'nin www.ptt.gov.tr ve http://ik.ptt.gov.tr internet adreslerinden yapılacak olup adaylar en fazla 25 (yirmi beş) seçenek yapabilecek.

PTT memur alımı başvurusunun nasıl yapılacağını ve sürecin nasıl işleyeceğini belirten PTT personel alımı duyurusu 15 Ağustos 2017 tarihinde yayımlanacak ve adaylar bu duyuruya göre başvurularını gerçekleştirecek.

PTT MEMUR ALIMINDA ARANAN ŞARTLAR 5901 sayılı Türk Yurttaşlığı Yasasının 28 inci maddesi dahilinde yer alanlar hariç olmak üzere Türk yurttaşı olmak. On sekiz yaşını bitirmiş ve otuz beş yaşından gün almamış olmak.NOT: 18/04/1983 tarihinden sonra doğanlar başvurabilecektir. Kamu haklarından yasaklı bulunmamak. 5237 sayılı Türk Ceza Yasasının 53’üncü maddesinde belirtilen müddetler geçmiş olsa dahi; isteyerek işlenen bir suçtan dolayı altı ay veya daha fazla müddetle mapus cezasına veyahut affa uğramış olsa dahi devletin güvenliğine karşı suçlar,Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet,hırsızlık, dolandırıcılık, düzmececilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas,ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan meydana gelen malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak. Askerlikle alakası bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş olmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya erteletmiş olmak. Başka kuruluşlara karşı zorunlu hizmet yükümlülüğü bulunmamak. Atanacağı pozisyon için ekli listede belirtilen öğrenim koşulunu haiz olmak (Son başvuru tarihi olan 23/04/2017 tarihi itibariyle mezun olmak). Yapılacak”sözlü imtihanda” başarılı olmak. Önceden çalıştıkları kamu müessese veya kuruluşlarından disiplin cezası ile işten çıkarılmış olmamak. 2016 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme İmtihanına(KPSS) girmiş olmak. PTT memur alımı ptt personel alımı PTT memur alımı başvurusu PTT personel alımı başvurusu

ptt memur alımı ptt ptt memur
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cumhurbaşkanı Öğrencilere Sürpriz Ziyarette Bulundu
Cumhurbaşkanı Öğrencilere Sürpriz Ziyarette Bulundu
Zincirleme Kaza Sonucunda 19 Kişi Yaralandı
Zincirleme Kaza Sonucunda 19 Kişi Yaralandı