Mersin Limanın'nda Kokain Ele Geçirildi!

Son zamanların Gümrük Muhafaza ve Kaçakçılık İstihbaratı tarafından gerçekleştirilen en büyük operasyonu olan bu yakalamada piyasa değeri değeri 24 milyon 537 bin TL olan 102 pakette toplam 122 kilo 685 gram kokain ele geçirildi.

Mersin Limanın'nda Kokain Ele Geçirildi!
Mersin Limanın'nda Kokain Ele Geçirildi! Seyfullah
Bu içerik 644 kez okundu.

Mersin limanına gelen Ekvator çıkışlı gemi muz yüklü olarak biliniyordu. Ancak X-Ray taraması gerçekleştikten sonra konteynerın üst kısmında bir yoğunluk olduğu fark edildi.Mersin Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü tarafından konteynerde bulunan muz yükü boşaltıldı ve narkotik dedektör köpeği Max yaptığı aramada şüpheli olarak işaretlenen bölgeye tepki verdi.Bu tespitin sonucunda konteynerın tavanı açıldı. Tavanın açılmasıyla oraya gizlenmiş ambalajlı paketler olduğu görüldü. Toplam 102 paket bulunan bu büyük operasyondan sonra ekiplerce yapılan testten sonra pakettekiler uyuşturucu onayı aldı.

Gümrük Muhafaza ve Kaçakçılık İstihbaratı tarafından el konulan 24 milyon 573 bin TL değerindeki 122 kilo kokainin kaçakçlığına dahil olan 7 şüpheli  kişi göz altına alınarak Mersin Cumhuriyet Savcısı tarafından soruşturma başlatıldı.

mersin mersin haber deniz son dakika son haberler kokain uyuşturucui
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yaşlı Kadının Cesedinin Yerini Torunu Gösterdi
Yaşlı Kadının Cesedinin Yerini Torunu Gösterdi
Mehmet Özdilek Sivasspor maçından galibiyetle ayrılmak istiyor
Mehmet Özdilek Sivasspor maçından galibiyetle ayrılmak istiyor