Prim Borcu Nedeniyle Emekli Olamayanlara Büyük Fırsat!

Artık Bağ-Kur'lulara düşük faizli kredi imkanı sağlanacak. Bağ-Kur'lular bu verilecek düşük faizli kredi sayesinde prim borçlarını kapatıp emekli olabilecek. Emekli olduktan sonra bağlanacak emekli maaşı ile kredi borçlarını ödeyebilecek.

Prim Borcu Nedeniyle Emekli Olamayanlara Büyük Fırsat!
Prim Borcu Nedeniyle Emekli Olamayanlara Büyük Fırsat! Seyfullah
Bu içerik 554 kez okundu.

Bu yeni yapılandırma hakkında TESK başkanı Bendevi Palandöken şunları söyledi:"Bu protokolle hem yaşını, sigortalılık süresini doldurmuş ancak borcu nedeniyle emekli olamayan vatandaşlarımızın mağduriyeti giderilmiş olacak hem de devlet alacağını tahsil edecek.Şu an emekliliği gelmiş 90 bini aşkın prim borçlusu Bağ-Kur'lu var.Emekliliği gelip de prim yapılandırması yapacaklar için emekli maaşına bağlı düşük faizli kredi verilmesi, Bağ-Kur'lular için bulunmaz bir fırsat. Bu fırsat değerlendirilmeli."

 Daha sonra ise Palandöken vatandaşlarımıza sağlanan bu imkana nasıl başvurulacağı hakkında şu şekilde konuştu:  "Mali açıdan yeterli imkana sahip bulunmayanlar için verilen bu kredi bir şanstır.Vatandaşlarımız 31 Ağustos 2017'ye kadar bu imkandan bulundukları yerdeki Sosyal Güvenlik Merkezleri'ne ve Ziraat Bankası şubelerine giderek faydalanabilir."

emekli emekli olma emekli olmak emekli olmak istiyorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cumhurbaşkanı Öğrencilere Sürpriz Ziyarette Bulundu
Cumhurbaşkanı Öğrencilere Sürpriz Ziyarette Bulundu
Zincirleme Kaza Sonucunda 19 Kişi Yaralandı
Zincirleme Kaza Sonucunda 19 Kişi Yaralandı