TEOG'da ek yerleştirme ne zaman yapılacak?

TEOG tercih sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte herhangi bir okula yerleşemeyen adaylar, merakla "TEOG ek yerleştirme...

TEOG'da ek yerleştirme ne zaman yapılacak?
TEOG'da ek yerleştirme ne zaman yapılacak? Seyfullah
Bu içerik 2145 kez okundu.

Lise eğitimine geçiş yapacak olan milyonlarca sekizinci sınıf talebesi, TEOG neticelerinin izah etmesinin hemen peşinden TEOG seçenek işlemlerini yapmış ve sonuçlar için bekleyişe geçmişti. TEOG tercih neticeleri bugün Ulusal Eğitim Bakanlığı tarafından ulaşıma açıldı. TEOG tercih neticelerine göre rastgele bir okula yerleşemeyen talebeler ise merakla "TEOG ikinci yerleştirme ne vakit?" ve "TEOG ek yerleştirme ne zaman?" diye soruyor. Peki TEOG ikinci yerleştirme (ek yerleştirme) ne zaman? İşte ayrıntılar...

TEOG EK YERLEŞTİRME NE ZAMAN?

TEOG imtihanlarının bitirmesinin ardından başlayan tercih süreci, bugün tercih neticelerinin izah etmesiyle beraber bitti. TEOG puanlarına göre seçenek yaptıkları liselerden birine yerleşen talebeler şimdi de kayıt işlemlerini gerçekleştirecek ve yeni eğitim-öğretim seneninde yerleştirildiği lisede eğitim görecek.

 

TEOG seçenek neticelerinde rastgele bir okula yerleşemeyen talebeler ise, merakla ek yerleştirmelerin ne vakit yapılacağını merak ediyor. TEOG ek yerleştirme için müracaatlar 21 Ağustos 2017 tarihinde alınmaya başlanacak ve 25 Ağustos 2017 tarihinde bitecek.

Ek yerleştirme için müracaatlarını bitiren talebeler, 28 Ağustos 2017 tarihinde ek yerleştirme neticelerini öğrenecekler ve yaptıkları tercihler doğrultusunda bir liseye yerleştirilecekler.

Bu arada okulların boş kontenjan bilgileri de 11 Ağustos 2017 tarihinde duyuru edilecek.

ASAL NAKİL MÜRACAATLARI NE VAKİT YAPILACAK?

Talebelerin 14-18 Ağustos, 21-25 Ağustos ve 28 Ağustos-6 Eylül tarihlerinde saat 17.00'ye kadar yerleştirmeye asal nakil müracaatında bulunabilecekleri belirtildi. İzahta, "Yerleştirmeye asal nakil müracaatları, rastgele bir örgün ortaokul müdürlüğünden boş kontenjan koşulu aranmaksızın yapılabilecektir. Talebeler yerleştirmeye asal nakil müracaatında 3 seçenek yapacak ve bu tercihlerini bir ortaokul müdürlüğünden onaylatacaklardır.

Alınan tercihler doğrultusunda yerleştirmeye asal nakiller YEP üstünlüğüne göre merkezî olarak yapılacaktır. Yerleştirmeye asal nakil neticeleri ise 18 Ağustos, 25 Ağustos ve 6 Eylül tarihlerinde duyuru edilecektir" denildi.

TEOG TEOG ek yerleştirme TEOG ikinci yerleştirme TEOG Seçenek

teog ek yerleştirme teog yerleştirme ek yerleştirme ne zaman
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yaşlı Kadının Cesedinin Yerini Torunu Gösterdi
Yaşlı Kadının Cesedinin Yerini Torunu Gösterdi
Mehmet Özdilek Sivasspor maçından galibiyetle ayrılmak istiyor
Mehmet Özdilek Sivasspor maçından galibiyetle ayrılmak istiyor