Metin2 oyunu kapanabilir! İşte oyun bağımlısının anlattıkları.

Metin2 oynayan Hakan Ekinci’nin (13) intiharı sonrası bağımlılar anlattı

Metin2 oyunu kapanabilir! İşte oyun bağımlısının anlattıkları.
Metin2 oyunu kapanabilir! İşte oyun bağımlısının anlattıkları. Seyfullah
Bu içerik 1080 kez okundu.

İstanbul Esenyurt’ta 13 yaşında olan Hakan Ekinci’nin intiharının hemen peşinden gözlerin çevrildiği şiddet muhtevalı oyunlarla alakalı Habertürk’ü arayan iki kişi, küçük çocuğun ölümüne sebep olduğu öne sürülen Metin2 isimli oyunun bağımlısı olduklarını belirterek “Oyun tam manasıyla bağımlılık yapıyor. Hesabının çalınması veyahut kapatılması, çocuğu bunalıma sürüklemiş olabilir” diye konuştu.

8 senedir oyunu oynadığını söyleyen Burhan S., “Bu oyuna başlarken 18 yaş sınırlamasının olduğu bir kontrat mevcut. Fakat kimlik istenmediğinden herkes oynuyor. Hırs yaptıran ve bağımlılık yaratan bir oyun. Oyunu oynayanlar karakteriyle özdeşleşir. Bu oyunu oynayanlardan benim adımı ve oyun karakterimi bilmeyen yoktur. Oyunun abisi de sayılabilirim.

Hakan, küçük yaşta olduğu için karakteri bir şekilde bağlanmış, hesabı kapatılmış, bu yüzden bunalıma girmiş olabilir. Oyun içerisindeki arkadaşlarına erişilirse bir netice çıkabilir” dedi.

Burhan S. 8 senedir oynadığı oyunu anlattı

‘200 BİN LİRA KAPTIRAN VAR’

Gazete Habertürk'ten Müslim Sarıyar'ın haberine göre oyunda karakter geliştirmenin para ve vakit gerektirdiğini belirten Burhan S. “Benim oluşturduğum karakterler 70-80 bin lira. Bir hane veren de araba veren de olabiliyor. Böyle karakter oluşturup satanlar var. Geçen sene Yozgat’ta görev yapan bir polis memuru bankadan 35 bin lira kredi çekerek karakter satın aldı. 2 ay sonra oyun içinde alım satım olduğu ortaya çıkınca oyunun Türkiye sorumlusu M.G., oyununu kapattı. Bu oyunda 200 bin TL’sini kaptıran da biliyorum” dedi.

‘YUVAMI YIKTIM’

10 yıllık bir başka oyuncu ise “10 senede 5-6 karakter yaptım. Her ay 500 lira yatırmaya başladım. Kredi kartıyla ödüyordum. Oyun karakterime ait malzemeler çalındı. Sonra diğer hesabımı da soydular, bildirim yaptım. Şu an 50 bin liramı aldılar. Suç ilanında bulundum. Oyun tamamıyla psikoloji bozuyor. Eşim ‘Oyun mu ben mi?’ diye konuştu. Ben oyunu seçenek ettim ve yuvamı yıktım. Şimdi de karakterlerimi kapattılar” dedi.

OYUNUN ULAŞIMI ENGELLENEBİLİR

Bilişim uzmanları, 13 yaşındaki çocuğun ölümüne mevzubahis oyunun kapı araladığının ortaya çıkması halinde oyunun Türkiye’deki ulaşımının yasaklanabileceğini dile getirdi. Uzmanlara göre yazışmadan dolayı yönlendirme sonucu tehdit ölümle sonuçlanan nedenler varsa da bununla alakalı olarak Metin2’nin Almanya’daki merkeziyle yazışma yapılarak o kişilerle alakalı bilgiler ister.

TAHKİKAT DEVAM EDİYOR

Esenyurt'taMetin2 isimli oyunu oynayan 13 yaşında olan Hakan Ekinci, odasında ölü bulunmuştu. Boynunda düğümlenmiş bir elastik bandajla bulunan küçük çocuğun ölümü ile ilgili Adli Tıp Müessesesi’nun hazırladığı ön raporda hayatına kıydığı ortaya çıkmıştı. Bilişim polisi, çocuğun bilgisayarındaki incelemelerini sürdürüyor. Aile ise rapordaki “intihar” belirtisine karşın “cinayet” iddiasında bulundu.

metin2 kapanacak mı metin 2 oyunu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yaşlı Kadının Cesedinin Yerini Torunu Gösterdi
Yaşlı Kadının Cesedinin Yerini Torunu Gösterdi
Mehmet Özdilek Sivasspor maçından galibiyetle ayrılmak istiyor
Mehmet Özdilek Sivasspor maçından galibiyetle ayrılmak istiyor