Benfica Galatasaray'dan Sinan Gümüş'ü 3,5 Milyon Euro Ödeyerek Aldı

Kadrosuna kattığı yeni futbolcular ve ödediği yüksek transfer ücretleriyle bilinen Galatasaray, bu sefer kadrosundaki bir futbolcuyu satarak elde ettiği kazanç ile dikkat çekti. Son zamanlarda başka bir takıma transfer olacağı söylentileri yayılan Sinan Gümüş'ü tam 3,5 milyon Euro ödeyerek ünlü Portekiz takımı Benfica transfer etti.

Benfica Galatasaray'dan Sinan Gümüş'ü 3,5 Milyon Euro Ödeyerek Aldı
Benfica Galatasaray'dan Sinan Gümüş'ü 3,5 Milyon Euro Ödeyerek Aldı Seyfullah
Bu içerik 580 kez okundu.

Galatasaray yeni sezona hazırlanırken kadro yenileme için transfer çalışmaları yaparken, Sinan Gümüş takımdan ayrıldı. Turkcell Life+ TV kanalının verdiği habere göre Sinan Gümüş'ün Benfica'ya toplam maliyeti bonservis ücreti ve bonuslar da eklendiği zaman 3,5 milyon Euro olacak.

Sinan Gümüş Galatasaray'dan Ayrılmak İstiyordu

Galatasaray'ın futbol direktörü Cenk Ergün, Sinan Gümüş'ün uzun süredir Galatasaray'dan başka takıma gitmek istediğini, bunu yönetime söylediğini belirtti. Ayrıca transferi sonuçlandırmak için kampın bitmesini beklediklerini de sözlerine ekledi.

Sinan Gümüş, Alman takımı Stuttgart'tan Galatasaray'a 2014 - 2015 sezonunda bonservis bedeli olmadan transfer edilmişti. Sinan Gümüş'ün 59 maçlık Galatasaray performansına bakıldığında 19 gol attığı ve 8 asist yaptığı görülüyor.

 

Sinan Gümüş Transfer Benfica Galatasaray
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Melo ve Snejder'e İzin Çıkmadı
Melo ve Snejder'e İzin Çıkmadı
Muğla'da Temizleme Çalışmalarında Bizans Mezarlığı Bulundu
Muğla'da Temizleme Çalışmalarında Bizans Mezarlığı Bulundu