Akın Öztürk’ün Telefon Görüşmeleri Ortaya Çıktı

15 Temmuz darbe girişimi ile büyük bir felaketin eşiğinden halkın savunması ile dönen Türkiye, 1 yılı aşkın süredir tüm detayları ile 15 Temmuz hain saldırısının arkasını bırakmadı.

Akın Öztürk’ün Telefon Görüşmeleri Ortaya Çıktı
Akın Öztürk’ün Telefon Görüşmeleri Ortaya Çıktı Seyfullah
Bu içerik 704 kez okundu.

Her geçen gün yeni kayıtlar ve yeni detaylara ulaşılan 15 Temmuz hain darbe girişiminin bir numaralı sanığı olan Orgeneral Akın Öztürk’ün telefon kayıtlarının ortaya çıkması ile soruşturma derinlik kazandı.

34 Görüşme Tespit Edildi

15 Temmuz hain darbe girişiminin bir numaralı sağını olan Orgeneral Akın Öztürk’ün, darbe girişiminde aktif rol alan 34 askerle yaptığı telefon kayıtları ortaya çıktı. 15 Temmuz günü İzmir’den Ankara’ya gelen ve gelme sebebini Akıncı Üssü’ndeki torunlarını ziyaret etmek olarak açıklayan Orgeneral Öztürk’ün telefon görüşmeleri şöyle.

Akıncı Üssü’ne götürülen Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’a “sizi kanaat önderimizle görüştürelim” diyerek Fethullah Gülen’i kast eden Hakan Evrim ile bir görüşme yapılmış.

F-16 pilotlarına bomba atma talimatı veren Ana Jet Üs Komutanlığında Harekat Komutanı olan Albay Ahmet Özçetin ile 2 görüşme yapmış.

Emniyet Genel Müdürlüğü Havacılık Daire Başkanlığı’nı bombalayıp yedi kişiye katleden Pilot Yarbay Mustafa Azimetli ile 2 görüşme yapmış.

F-16'lara sniper pod cihazı taktıran damadı Yarbay Hakan Karakuş ile 11 görüşme yapmış.

Semih Terzi'nin Etimesgut Havalimanı'na gelmesi konusunda yardımcı olunmasını talep eden Hava Kuvvetleri Komutanlığı Plan Prensipler Başkanlığı Proje Yönetim Daire eski Başkanı Tuğgeneral Osman Nuri Gür ile 6 görüşme yapmış.

Hava Kuvvetleri ile Akıncı Üssü arasındaki irtibat ve koordinasyonu sağlayan Hava Kuvvetleri Komutanlığı Genel Sekreteri Albay Veysel Kavak ile 4 görüşme yapmış.

Hava Harp Okulu'nda görevde olduğu dönemlerde FETÖ'cü olmayan subayların sicil notları düşüren Tuğgeneral Kemal Akçınar ile 6 görüşme yapmış.

Akın Öztürk Telefon Görüşmeleri FETÖ
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yaşlı Kadının Cesedinin Yerini Torunu Gösterdi
Yaşlı Kadının Cesedinin Yerini Torunu Gösterdi
Mehmet Özdilek Sivasspor maçından galibiyetle ayrılmak istiyor
Mehmet Özdilek Sivasspor maçından galibiyetle ayrılmak istiyor